Moro! Autoni on 180tkm ajettu ja alko hävittää tehoja. onko kellään kokemusta?
Eli yks kaks alko hävimään tehot kun ajaa..ei kierrä yli 4000rpm.
Kun ei ole vetoa päällä niin sillon kiertää terveesti ja nätisti mittarin loppuun asti mutta heti kun vastusta niin ei toimi??
Auttakaa!!
almera n16 1.5 vm 03 tehot häviää??
Joonii
7
4209
Vastaukset
- .
Laatikko paskana! Se on Almerassa ominaisuus eikä vika.
- liottaja
Voi olla ilmamäärä anturi putsauksen tarpeessa.
Vika selvitetty. Ja vastaisuuden varalle jos jollain samaa vikaa niin ongelma oli siinä että auton jarruvalot olivat palaneet. Joten vaihtakaa ne jarruvalot ajoissa.
- jarruvalo_
Miten noi jarruvalojen palaminen tehoihin liittyy..tulikohan vastaus oikeaan ketjuun...
- Molokas
Liittyy
- almeramies
Pakko vielä lisätä, itsellä sama että tehot katosivat yläkierroksilta. Jarrupolttimoiden vaihto auttoi saman tien. Jännä auto.
- rahareikä
Varsinainen keksintö on?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja14914460Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant226757Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va456061SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1685660Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3124437HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.634274Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot233944"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1083702Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan293617Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan692703