Riu Bachata-hotelli Puerto Plata

16

Ollaan lähdössä perheen kanssa hiihtolomalla Dominikaaniseen lomailemaan.Onko kenelläkään kokemuksia Riu Bachata-hotellista? Tai yleensä koko lomakohteesta?

5

529

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Toki

      On

    • Kokemuksia on

      Olimme Riu Bachatassa 10 - 24.11.11. Hotelli on uusin ja rakennuksiltaan näyttävin alueen kolmesta Riu hotellista. Huoneistoalue on selväpiirteisempi kuin esim. Riu Merenquessa, kaksi uima-allasta. Huoneet ovat kuitenkin aika tavanomaisia ollakseen viiden tähden hotelli. Buffetruoka alkoi tuntua viimepäivinä hieman ykstoikkoiselta. Illalla aina jotain ohjelmaa näyttämöllä.
      Aamupäivällä 23.11 romahtii Caramba-baarista iso alue välikattoa alas yli 5 m korkeudelta!. istuimme illalla juuri tuolla alueella!! Aamupäivällä olimme 15 m päässä kun romahdus tapahtui! Omat vakuutukset kannattaa ainakin tarkistaa!

    • samaa harkitseva

      Millaista siellä oli? Kannattaako mennä?

    • Nostoa

      Nostan, sama harkinnassa täällä! Näyttää kuvissa ja kuvauksissa ihan asialliselta mutta Tripadvisorin arvostelut ja luokitus eivät ihan huippua, jostain syystä.

    • issni

      Jos tykkää aktiviteeteista ja isosta hotellialueista, niin Puerto Plata on ihan kiva. rannat ovat aika kansoitettuja.
      Me olimme viikon Puerto Platassa ja viikon Samanassa. Harmitti kun emme olleet kahta viikkoa Samanassa. Kysytystä hotellista ei ole kokemusta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      80
      2171
    2. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      13
      1878
    3. Mistä löytää kadonnut motivaatio?

      Mikä neuvoksi, kun oikein mikään ei enää jaksa huvittaa eli ei ole motivaatiota tehdä mitään? Joka päivä ajattelen, että
      Sinkut
      125
      1646
    4. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      140
      1311
    5. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      137
      1220
    6. Mikä estää?

      tapaamisen, suhteen aloittamisen?
      Ikävä
      85
      856
    7. Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...

      Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä
      Ikävä
      184
      807
    8. Mitä jos saisit selville

      että kaivattusi tekee susta pilaa?
      Ikävä
      174
      806
    9. Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri

      Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala
      Maailman menoa
      434
      734
    10. Eilinen

      Herättikö eilinen jotain ajatuksia?
      Ikävä
      52
      602
    Aihe