pyykkitelineen pystytys

Neuvokaa miten saa pyykkitelineen pysymään pystyssä ja vielä suorassa. Meillä on pyykkiteline valettu betoniin muovisankossa ja jatkuvasti se kallistuu. Mitä helkkaria kannattaa tehdä?
24688
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

50 senttiä maan sisään , sinne betonia 25 senttiä , 15 - 20 sentin putki pystyyn valuun , maata päälle että putki pysyy suorassa . Pari harjaterästä putkeen pohjaan asti , betonia , survotaan kepillä , pyykkitelineen asennusputki betoniin , suoraan . Annetaan kuivaa viikon verran , pudotetaan teline paikalle . Ei kallistu enää .

Äänestä
  • PUusta puuhun, Jos ei ole puuta, osta Lidlista rautaruuvi 2 kpl, jonka ruuvaat maahan ja pystytät siihen sopivan puun. helppo homma ja maksaa 11 euroa.Samaan reikään voit panna jouluna kuusen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


puutarhassa kirjoitti:

Neuvokaa miten saa pyykkitelineen pysymään pystyssä ja vielä suorassa. Meillä on pyykkiteline valettu betoniin muovisankossa ja jatkuvasti se kallistuu. Mitä helkkaria kannattaa tehdä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu