Ruuhkakivi lähti yli 20 jenkki vuoden jälkeen aika pikaisesti Suomeen ja kirjoitteli viimeksi keväällä sivuillensa. Tais olla, että helmikuussa kypsyi jenkkirekkaan ja sitten suomeen ja länsirannikolla jako hommia, mutta sitten ei kyllä ole päivityksiä tehnyt.
Olis ihan kiva kuulla mitä miehelle kuuluu ja miten Heikki pärjää yksinään, vai olisko jo kaverin hommiin ottanut. Ei kai siellä jotain riitaa kaveruksille tullut ?
Missähän Ruuhkakivi ?
18
4311
Vastaukset 18
- pm
Joo, olisi mielenkiintoista kuulla kaverista.
- tmethm
Odottelee tuomiota?
- huwbsyw
usvaaputkeen.com -sivuja oli hieno seurata. Nyt näyttää domain vanhentuneen, eli sitä ei ole uusittu. Sivut oli ikkuna Amerikan rekkamaailmaan suomalaisen kuskin näkökulmasta, mikä sen parempaa. Toivottavasti Rickystä kuullaan taas.
- vieras kuski...
Tosiaan domain vanhentunut. Toivotaan kumminkin, että kaverilla kaikki olis kunnossa, kun tais olla terveydenkin kanssa huolia jossain vaiheessa.
- ;;;;;;;;;;;;;;;;;;
humpuukia............
- UrmasGvonTappi
Se on kait aina välillä käytävä Suomessa päivittymässä.
- Pattila
Saa Heikkikin takoa rahaa vaihteeksi. Ei mee kaikki aika rannoilla notkumiseen ja vuokra-autolla kruisailuun.
- ARR
Huhu kertoo että ois kuollut. Kaverini oli nähnyt sentyyppisen muistokirjoituksen nyt tossa ihan viimesen parin viikon aikana mutta ei ole ihan varma oliko kyse samsta tyypistä
voiks olla. vastahan on julkaissut mielenkiintoisen elämänkerta/päiväkirjan. saa tilata netistä. löytyy googlettamalla.
- qdikne
jaa-a. en kyllä löydä googlettamalla. pistä linkki, jos löydät..
moro, millähän nimellä lie? tuol oli toinen foorumi, siellä kerrottiin niitä olevan myynnissä porilaisessa divarissa. kaipa sieltä saisi tilattua. täytyypä kelata takaisinpäin.
- Dyny Arska
Itse näin Ruuhkakiven Ruotsin Huddingessa viime viikolla. Juteltiin niitä näitä ja jonkun kaverin kanssa olivat hakemassa tavaraa.
Eli hengissä on ja jostakin kirjasta oli myös juttua !- Heikkis"s trucking
tony.. kirjoitti:
täällä taitaa olla viimeiset jutut?
http://usvaaput.ipower.com/xxx/index.htmlHienoa. Heti tämä osoite suosikkeihin......Ruuhkis is back..
- xxx
Ei ole kirjaa näkynyt? Sivutkin on hävinneet...
- 0-00-00---00
Eiköhän mies hengissä ole. Jos alalla vielä niin eiköhän anna vaiheessa kuulua itsestään kumminkin innokkaana rekkamiehenä.
- nostalkia-rahti
Ka- lervon ajoparina on kuulemma havaittu Kyrpäkoskelan Unionilla tulevalla viikolla. Eli henkissä on
- usvatpukessa
Pitääkö paikkansa? Eli hessu ajaa vielä ja ajaako jenkeissä? KErtoiko mitään juttua siitä kiriasta hä?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 851401
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä361111Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?
Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk20883Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..
Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita154725Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13710- 46669
Nythän todellisuus on kuitenkin se
että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja195659Kuka oli kuskina
Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?13647- 33570
Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.39558