Onko British Airwaysin lentokoneissa penkeissä omat telkkarit? Entäpä taso muuten? Tarjoavatko hyvää ruokaa siellä? Lennetään Lontoosta Friscoon, eli varmaankin joku iso kone tiedossa. Lähtöä odotellessa... 5 yötä hähhää.
British Airways
12
4290
Vastaukset
- Ansku
lähen 9 päivän päästä eka Hki-Lontoo ja Lontoo-NY, molemmat lennot BA:lla. Tuo viimeinen Boeing 747:lla...ja samaa mietin, eli onko niissä penkeissä omat telkkarit? =)
- minkki
itse olen lentänyt british airwaysillä orlandoon ja new jerseyyn ja oli ainakin niillä matkoilla kumpaankin suuntaan omat pikkutelkkarit..
niistä oli aina välillä kiva kattoa missä päin maailmaa nyt oikein lennetään ja tietysti.. tulihan niitä leffoja katottua pitkillä lennoilla.. :)
Hyviä matkoja vaan teille! ...Kateeksi käy, kun itse en lähde sinnepäin vielä vuoteen.. - juha
minkki kirjoitti:
itse olen lentänyt british airwaysillä orlandoon ja new jerseyyn ja oli ainakin niillä matkoilla kumpaankin suuntaan omat pikkutelkkarit..
niistä oli aina välillä kiva kattoa missä päin maailmaa nyt oikein lennetään ja tietysti.. tulihan niitä leffoja katottua pitkillä lennoilla.. :)
Hyviä matkoja vaan teille! ...Kateeksi käy, kun itse en lähde sinnepäin vielä vuoteen..Lähen damin kautta kolmen viikon päästä Chicagoon, olisko noissakin jumboissa pikkutelkkarit? Ite oon menny BA:lla viimeks viisi vuotta sitten Chicagoon eikä sillo ollu telkkareita, tietty ny varmaa on. SAS:illa v. 2002 ei ollu mut se ei ollukaan jumbo kun Chicagoon menin
- travelerboy
juha kirjoitti:
Lähen damin kautta kolmen viikon päästä Chicagoon, olisko noissakin jumboissa pikkutelkkarit? Ite oon menny BA:lla viimeks viisi vuotta sitten Chicagoon eikä sillo ollu telkkareita, tietty ny varmaa on. SAS:illa v. 2002 ei ollu mut se ei ollukaan jumbo kun Chicagoon menin
KLM:n 747:ssa ei oo ptv:tä, joten ilman omaa töllöö joudut lenteleen :o(
- Travelin Band
...British Airwaysin Boeing 747-436 koneissa, jollaisella todennäköisesti tulet lentämään (lensin itse New Yorkista Lontooseen). Muutenkin palvelu ja esim. ruoka on aivan eri planeetalta kuin esim. Finnairilla.
- matkustaja
British Airways on ehdottomasti paras mun käyttämä lentoyhtiö kun olen lennellyt Suomi-Usa väliä. Istuimet miellyttävät, oma tv, radio, ja palvelu pelaa todella hyvin. Ja yleensä lennot ovat olleet muutenkin hyviä, tarkoitan ilmat ovat suosineet.
Olen myös käyttänyt.
-SAS oli ihan ok, mutta menee New Jerseyhin.
-KLM hyvä kanssa. ( melkein kuin BA mutta lentoaika pidempi )
-AMERICAN AIRLINES, ok, mutta selvästi ed. huonompi.
Olenkin kohta taas lentämässä BA:lla Nykiin :)
---ps) - saa ainoastaan Finnair. Korkeat hinnat, koneet ei hyviä, ja palvelu sitäkin surkeaa kun ajattelee hinta laatu suhdetta. En ole lennellyt finnairilla Usa:han.- Passanger 57
"En ole lennellyt finnairilla Usa:han"
Jaa, että arvostella voi, vaikka ei olisi lentänytkään?
Ei sillä, että se paras olisi. - matkustaja
Passanger 57 kirjoitti:
"En ole lennellyt finnairilla Usa:han"
Jaa, että arvostella voi, vaikka ei olisi lentänytkään?
Ei sillä, että se paras olisi.Olen kyllä käyttänyt Finnairia muilla lennoilla-
Siis onko Finnairilla erityiskaavio USA:n lennoille siis tarkoitan että nekö ovat parempia ns palvelultaan ??? Täytynee kokeilla.
Arvostelin Finnairia vain oman kokemukseni perusteella mutta kuten sanoin USA:n lennot olen lennellyt aina muiden lentoyhtiöiden koneilla ja kehua voi avoimin mielin sen verran loistavaa on ollut palvelu sekä koneiden taso. - MrS
matkustaja kirjoitti:
Olen kyllä käyttänyt Finnairia muilla lennoilla-
Siis onko Finnairilla erityiskaavio USA:n lennoille siis tarkoitan että nekö ovat parempia ns palvelultaan ??? Täytynee kokeilla.
Arvostelin Finnairia vain oman kokemukseni perusteella mutta kuten sanoin USA:n lennot olen lennellyt aina muiden lentoyhtiöiden koneilla ja kehua voi avoimin mielin sen verran loistavaa on ollut palvelu sekä koneiden taso.... ei tarvii kun hinaa persiinsä Hki-Vantaalle ja JFK:lla Air Trainille.
Yleensä matkustan itse persaukisten tyylillä välilaskulla (Frankfurt,
Amsterdam tai Londres), mutta nyt kun tein keikan Finskillä niin
rupesin pohtimaan että kyllä sitäkin palvelua kestää kun kone vie
suoraan perille. Se on miten sitä miettii.
P.S. Olen samaa mieltä BA rules! Pätkii Lufthansat ja KLM:t mennen
tullen, mutta onhan se aina vähän tyyriimpi myös.
MRS
- Mukavuudenhaluinen
Kiitos kaikille riitapukareille mielipiteistä. Muistakaa että mielipide on kuin persreikä; jokaisella on omansa. Mulla ei ainakaan ole huolta enää siitä että en olisi hyvissä käsissä kun lähden huomenna lentoon. Ei muuta kuin hauskaa kesää ja antakaa pesää.
- Anonyymi
Kaukomatkojen koneissa on YLEENSÄ omat telkkarit
- Anonyymi
Voi kiitos. 16 vuotta odotinkin vastausta.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."652252Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.2222127- 1191441
Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj171196En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin711190- 1041061
Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki102959Olet kiva ihminen
En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli73949Auta mua mies
Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.78899Ja tääkin vielä...
Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/1347933875