mitä mieltä olette otsikossa mainitusta nimestä ? itse pidän siitä kovasti & harkitsen vakavasti nuoremmalle tyttärelle. ennestään meiltä löytyy Aino (2v).. ja olin muuten harkinnut esikosta Aino-Kaisaa!
Kaisa ?
16
1396
Vastaukset
- Eijakaisa
Hyvä suomalainen nimi. Oma toinen nimeni on Kaarina, minua on sanottu pienenä Kaisaksi.
- kaneliomenakaneli
Ikävä sanoa, mutta en kyllä pidä lainkaan... Ainon kaveriksi sopisi mielestäni paljon paremmin jokin näistä ihanista, kauniista nimistä:
Aili
Alma
Anna
Elsa
Ellen
Edith
Emma
Emmi
Fanny
Helmi
Hilma
Hertta
Heta
Ilona
Iida
Kerttu
Katri
Lilja
Martta
Maisa
Nelly
Olga
Oona
Pihla
Pinja
Riina
Silja
Sonja
Vilja
Varpu
Valma
Vaula - Täti
Kaisa sopii oikein hyvin Ainon sisaren nimeksi :)
- minävaan.
Kaisa on ihan kiva nimi :) ei suurimpia suosikkejani, muttei kyllä inhokkejakaan.. Sopii hyvin Ainon pariksi.
- Primrose
Hyvä nimi eikä turhan yleinenkään.
- proKaisa
Kiva kaunis nimi. Itse olen Kaisu :)
- lobster
Kun olin pieni, leikin aina olevani Kaisa, koska se oli musta maailman kaunein nimi. Nyt must Kaisa on yks maailman rumimpia. Älä ota sitä... toisaalta Ainokaan ei ole mikään super, joten.... sun elämäs.
Pilaa jos haluut. - ´´´´
Kaisa Amanda
- ????
Kaisa Johanna
Ainon ja Kaisan tyyppisiä nimiä:
Hely
Heta
Eila
Annu
Auri
Armi
Laura
Leni
Oili
Ulla - -ada-
Aino ja Kaisa ovat kivoja suomalaisia nimiä. Ainon siskolle voisi sopia myös vaikka jokin näistä:
Eini
Eevi
Eila
Heini
Iina
Alma
Lila
Liina
Moona
Oona
Oili
Elsa
Pinja
Lilli
Enni - ääölo
Kaisa on tosi kiva nimi, kuten myös Aino! :) Anna mennä , äläkä kysele anonyymien ihmisten mielipiteitä, joiden on helppo haukkua nimettömänä :)
- ´´´´
Kaisa on oikein hyvä suomalainen nimi.
Kaisa Maija
Kaisa Leena
Kaisa Johanna
Kaisa Amanda - Kaisa
Älä ikinä anna lapsellesi nimeksi Kaisaa. Vihaan nimeäni tajuttomasti.
- Anonyymi
Onko
- Kaisuli:)
Tosi kiva nimi! Suomalainen, sopii ihanasti Ainon kanssa.
Sopii vauvalle, teinille, aikuiselle kuin mummollekin loistavasti. - Mariella.
Tällä hetkellä olen tykästynyt nimiin:
Iiris
Kaisa
Maisa
Kaisu
Ihan btw: onko olemassa jokin lastenkirja tai satu, jossa on Kaisa niminen tyttö ja sillä on pitkät tummat / ruskeat hiukset?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271974
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001720Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy571360Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?771334Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M311028Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51933Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47926Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44882- 109863
- 73856