Microsoftilla menee hyvin, Linuxilla ei. Hehehehee, Microsoftilta sitä rahaa löytyy ja on yksi parhaimpia firmoja. Heehehehe. Kyllä pitää ostaa Nokian Windows känny kun tulee markkinoille, varmasti paras puhelin mitä historiasta löytyy, onhan siinä Windows, Puahahahaa!
Kippis
Microsoftilla
8
107
Vastaukset
Vai aattelit skeidaan kätes sen luurin myötä upottaa!
No omatpa ovat kätesi! ;-)- American dynamo
Feddis kilahti taas.
- kyllä sitä
rahaa löytyy Biolaniltakin. Molemmat kun myy pas-kaa.
Joo. Viimeksi kun katsoin Yahoon finansseja, Apple lähestyi hyvää vauhtia tilannetta jossa se on jo kaksi kertaa Microsoftin arvoinen. Itse asiassa Mikkiksen arvo suhteessa samojen markkinoitten pahimpaan (ja käyttisten osalta likimain ainoaan) kilpailijaan Appleen on romahtanut maailmanhistoriallisella tavalla lähtien vuoden 2003 keväästä, jolloin Mikkis oli jotain 35 kertaa Applen arvoinen.
Kippis tällekin.- Fishingsoft
Kyllä mikkiksellä ainakin osataan kusettaa tyhmiltä rahaa ;)
Pokeripöydässä heitä kutsutaan kaloiksi.
Molemmissa on periaatteena takoa häikäilemättä tulosta tyhmempien virhearvioinneista ;D - ubuntu-käyttäjä
Linuxilla menee mainiosti. Android JOHTAA JO älypuhelinten käyttismarkkinoita. Android on Linux-jakelu siinä missä muutkin Linux-distrot. Ubuntun suosio kasvaa koko ajan, itse asiassa Linuxin osuus on jo noussut aidosti tasolle 11.05%, eli kehitys on ollut huima sieltä 0.65% luvusta.
Kaikkiaan Linux-yhteisö on tyytyväinen yhteisön jäsenmääriin ja pysyvyyteen.
Microsoft on menettämässä asemiaan. Android ja Apple jakavat älypuhelinten käyttismarkkinat keskenään, sama ilmiö on toistumassa tableteissa. Microsoft ei saa jalansijaa enää nykylaitteisiin. Tietokonepuolellakin esimerkiksi Asus ja HP ovat tarjoamassa jo läppäreitä Linuxilla, samoin Google on tuonut oman linux-läppärinsä markkinoille. Microsoft siis menettää asemiaan koko ajan ja sen liikevoitto supistuu, mikä on pelkästään hyvä asia.
Microsoftilla on rahaa vielä hetken aikaa. Mutta kun Androidin suosio syö Microsoftin tuottoja ja samalla Applen arvo on jo kaksinkertainen Microsoftiin verrattuna, niin se kertoo suoraan, että Microsoft on auringonlaskun yritys. On vain hyvä, että yksi röyhkeä jättiläinen on kaatumassa omaan paskaansa. Olisi kenties kannattanut panostaa patenttitrollauksen sijasta tuotekehittelyyn.
Minäkin varastan omalta osaltani pois rahaa Microsoftin kassasta kun en osta mitään Microsoftilta. Käytän Linuxia tietokoneessani sekä kännykässäni.
Jokainen yksilön panos on tärkeä taistelussa Microsoftia vastaan.- ATK-opetusliitto
Linux ei ole käyttis. Kernelivertailuissa ilmainen Linux on toki suosituin mutta käyttiksissä ei.
- 1+1=2
"Android on Linux-jakelu siinä missä muutkin Linux-distrot."
Paitsi silloin kun puhutaan Androidin haitta/virus-ohjelmista :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eduskunnan setämiehet eivät häiritse
Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.2807317Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä
https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on413796PropsApp Koodi
Haluatko ansaita ja kilpailla fiksusti samalla kun seuraat urheilua? Props tekee sen mahdolliseksi. Sovelluksessa pääset23408Persut yrittävät epätoivon vimmalla
kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a663107Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto
Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,1112795"Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"
Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin272550IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n
eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-492451Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen
Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.522206- 681973
- 961821