Samperi! Olisi kannattanut uskoa, kun täällä on tuosta Fordin laadusta tai pikemmin laaduttomuudesta varoiteltu. Tänään tuli eka vika 6-vuotiaaseen. Avaimen muoviosasta irtosi Ford-logo. Laittaisko kuumaliimalla takasin vai antaisko paskan olla?
-05 Focus alkaa rapistumaan?
11
392
Vastaukset
Mulla kans irtos aikoinaan merkki avaimesta.Liimasin sen .Nyttemin on pysynyt merkki kiinni.
- PJ
Ford Focus vm. 2005 oli viisi vuotta vanhoista autoista vähävikaisin ruotsalaisessa katsastustilastossa.
- Fordi on ikuista
Tästä merkin irtoamis-tyyppiviasta voisi tehdä kyselyn: kestääkö merkki paremmin 1,6 vai 2,0-mallin avaimessa?
Mulla siis 2,0 ja merkki irti. Eli 2,0 -1. - Kalmarin Unioni
Jos tähän galluppiin saa ottaa osaa muunkinvuotiset fiikukset niin 1,6 1. Ford-lätkä on pysynyt avaimenperässä.
- vorrtti?
Kauheeta!!
Tuleeko maahantuoja vastaan asiassa??
Ei taunuksen avaimesta lähtenyt logo, kun oli kaiverrettu avaimeen.. niin se nykyään laatu heikkenee kaikessa!! - Villikko5
vm.1992 Escortissa oli myös kaiverrettu logo avaimenperässä. Tuollainen tarra on selkeä suunnitteluvirhe ja sen irtoaminen tyyppivika. Eikö mihinkään voi enää luottaa?
- Ford Vendome
Nyt vasta huomasin kun luin tämän että vm:01 1,6 Focuksen avaimesta on
irronnut se pieni Ford logo ties koska, mutta ei se vauhtia haittaa eteenkin
kun ovet ja luukut sekä koiranluut on vaihdettu ja vetarin palkeet liimattu. - hyss hys
Ford Vendome kirjoitti:
Nyt vasta huomasin kun luin tämän että vm:01 1,6 Focuksen avaimesta on
irronnut se pieni Ford logo ties koska, mutta ei se vauhtia haittaa eteenkin
kun ovet ja luukut sekä koiranluut on vaihdettu ja vetarin palkeet liimattu.Niistä ei ole sopivaa puhua.
- vettä tulpilla
niinkuin ei myöskään vuotavista pakkaspropuista........
- tyhmä...
mitäs menit ostamaan euro fördin.. oisit vaikka ostanu full size crown victorian jolla ajaa sen 300tkm ilman mitään vikoja.
- Smith & Jones
2,0 sport vm. 2005 ja avaimen logo pysynyt paikallaan. Niin on kyllä kaikki muukin. Viaton yksilö, kohta 100tkm pöristelty.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 941083
- 55742
Huonoja uutisia-nyt lähtee höyrylaivat
https://www.ita-savo.fi/ Konkurssiin meni tämäkin yritys. Raja kiinni ja venäläiset turistit puuttuvat. Täällä menee pe35624Ei näytä hyvältä
Kyllä nyt Ähtäriä viedään vesikelkalla. Neuvotteliat untuvikkoja kaikki. Mikko tietty tapansa mukaan loikki puheenjohtaj39556Älä itke rakas.
Tunnen sun kyyneleet silmissäni. Kaikki tulee menemään hyvin. Loppu häämöttää jo...49500Jos vielä toivot...mies...
Saisinpa jonkun merkin sinulta, jos vielä odotat 📝➡️📱 Rohkeus on mennyt jos seurustelet vaikka nykyisin. En halua häi48492- 31469
- 34447
Olet hurmaava
Olet paras mies, joka on tullut vastaan. Sinussa on jotakin, mitä muissa ei ole. En vaan tiedä, mikä on oikein sinun su14441- 38434