Mistä sen saa päälle? Joka paikasta on yritetty etsiä mutta kun asetuksissa ei ole omaa kohtaa Safarille niin ei ole. Ilman tätä koko selaimen käyttö on tosi hankalaa ja ikävää kun sivua pitää liikutella tai pitää koko ajan pienessä liikkeessä että palkki näkyy.
Pahempi jopa kun että poistettaisiin samalla tavalla näkyvistä selaimen tabit, kellonaika, akun varaustaso ja oikeastaan kaikki muukin mikä ei ole nettisivulla.
Miten tässä voi olla näin paha bugi? Eikö ne testaa ohjelmia Applella ollenkaan?
Lion ja Safarin vierityspalkki
7
441
Vastaukset
- caMeca
Ne palkit tulee esiin, kun tarvitaan, eli kun viet hiiren kursorin sinne Safarin ruudun reunaan, ilmestyvät palkitkin.
Tosin, kun sulla on se kursori Safarin ikkunan alueella, rullaat hiirellä tai padissa kahden sormen sweeppauksella, niin ei siihen mitään palkkeja tarvita. - Joku vaan
Jos nyt katsoisit Järjestelmäasetukset -> Yleiset
Sivun yläosassa on kohta "Näytä vierintäpalkit" jossa on kolme eri vaihtoehtoa....
Kannattaisi tutustua koneeseen ja sen toimintaan eikä huudella tyhmiä.
Tämän ohjeen olisit löytänyt myös Finderin Ohje kohdasta (siellä yläpalkissa...) Niin siis bugihan on nyt sun korvien välissä, eikä Applella valitettavasti ole mitään mahdollisuuksia sellaisen testaamiseen.
Ei se ole mikään bugi vaan se on tarkoituksella suunniteltu tälläiseksi. Ja turha nysvätä sitä erilaiseksi kun Apple kehittää jatkossa kaiken tuohon suuntaan joten pitää vaan opetella käyttämään eri tavalla jos Applen tuotteita haluaa käyttää jatkossa.
Jos Applen tuotteet ei jatkossa kiinnosta niin sitten kyllä kannattaa säätää mahdollisimman vastaavaksi mitä tulevassa käyttöjärjestelmässä on.- Selitä itsesi
Minä laitoin järjestelmäasetuksista vierityspalkit näkymään kaiken aikaa. Mitä sinä vaahtoat turhasta nysväämisestä? Miten muka en voisi käyttää Applen tuotteita jatkossa, koska palkit ovat näkyvissä?
- junzee
Mihin ihmeeseen niitä palkkeja tarvitsee?
- jpe jpe
Vaikka näkemiseen kuinka paljon sivusta on ruudulla näkyvissä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1524071Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri4013164Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt142088Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa111748Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja51158- 741003
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar69995Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat23901- 52872
- 71859