Osta halpa ilmakivääri hyvällä lähtönopeudella, esim sag ar 1000 magnum. Tilaa esim. teräasekeskuksesta teräskuulia 1500 kpl:n pakkaus 6.90 euroa.
Leikkaa vanupuikosta (jota siis korvien puhdistamiseen käytetään) päät irti. Tunge vanupuikon pää ilmakon piippuun ja 6-10 teräshaulia perään. Ammu kokeeksi tauluun, huomaat että taulussa on reikiä hyvällä hajonnalla ainakin 15 m:n päästä ammuttuna :)
Ilmahaulikko
Pökilö
1
546
Vastaukset
- toimii sittenkin
Hienosti toimii, vaikkei olekaan sag aseena, vaan iänvanha gamo josta ei normaali luoti lähde kuin väärinpäin laittamalla. Siis väljä lotisko. Olen ampunut muutaman lentävän sudenkorennon (parempi muutama sääski kuin yksikään sudenkorento!) Isompaa elukkaa en ammu, muutakun hiiret jotka kohdalle sattuu. niin nuo kuulathan on ihan kuula-aseeseen tarkoitettuja teräskuulia, ei toimi lyijyhauleilla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1481987Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3041691- 931547
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001180Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois761162- 661104
- 221017
- 48987
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl73926Maalaisliiton nuorilta paljon puhuva idea
Taas vongataan lisää tukea... kehdosta hautaan! Maalaisliiton nuoret aka Keskustanuoret haluaa Suomeen valtiollisen dei23907