mikä hotelli ja muitakin kysymyksiä

syksyllä Roomaan

Olisi tarkoitus ensi kertaa käydä Roomassa. Olen suunnitellut ainakin seuraavia käyntikohteita: katakombit, pietarinkirkko, colosseum ym Mistä 3-4 tähden hotelli?

Millainen Rooman hotellien taso on luokitukseen nähden. Kun olen paljon matkustellut, olen huomannut, ettei luokitukseen voi suoralta kädeltä luottaa. Joissakin paikoissa esim kolmen tähden hotellit ovat tosi hyviä, toisissa surkeita. Arvostan hyvää hotellia, mutta en kuitenkaan kaipaa mitään loistohotelleita.

Mitä kohteita suosittelette historiasta ja vanhasta taiteesta kiinnostuneelle?

Joo, ja taskuvarkaita varon joka paikassa

3

261

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • iköseru4

      katso tripadvisorista...sielä on listattu hotellit asiakasarvioiden mukaan ja siellä on nähtävillä myös asiakkaiden ottamia kuvia

    • Mrs matkaaja

      Huokeimmin majoitut Terminin aseman seudulla. Yleisesti ottaen hotellit ovat hinnakkaita. Yksi kätevä vaihtoehto on asunnon vuokraus. Luotettava firma on ainakin Rental in Rome (muista ei ole omia kokemuksia) jolta vuokrasimme asunnon kahdelle hengelle 89 e / yö. Sijainti aivan Colosseumin lähellä.

    • nahis

      Olimme hotel serenassa elokuun alussa. 3 tähden hotelli.huone oli pieni, mutta siisti. Siivous joka päivä. Aamianen aika niukka, leipää,leikkelettä,juustoa,jugurttia,hedelmiä,teetä tai pahaa automaattikahvia.Hotellissa oli hissi ja respassa palvelu ystävällistä. Hinta 80 e kahdelta per yö,sis aamiaisen joten mielestäni hinta-laatusuhde kohdillaan. Sijainti via principe amadeolla terminin asemalta muutaman sata metriä. kaikkialle siitä olisi voinut kävellä mutta terminiltä oli helppo mennä metrolla. Käytiin kävellen villa borghesessa ja kolosseumilla sekä fontana di trevillä ainakin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas

      Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei
      Tv-sarjat
      21
      1361
    2. 66
      1277
    3. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

      Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
      Ikävä
      133
      1251
    4. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      108
      1235
    5. Kunnanhallitus

      Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.
      Puolanka
      67
      1059
    6. Onko nyt kaikki asiat käyty läpi?

      Mun mielestä on👍
      Ikävä
      109
      999
    7. Rauha, sopiiko

      Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.
      Ikävä
      94
      967
    8. Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys

      Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev
      Sinkut
      182
      923
    9. Minkä kappaleen

      haluaisit soivan, kun astellaan alttarille?
      Ikävä
      86
      878
    10. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      45
      861
    11. Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!

      Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle
      Ikävä
      66
      801
    12. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      686
    13. Vieläkö tykkäät

      Minusta niin paljon että olisit valmis?
      Ikävä
      43
      666
    14. Tykkäätkö minusta

      Mies vai et? -nainen
      Ikävä
      58
      653
    15. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      646
    16. Olit hyödytön.

      Mulle hyödytön..
      Ikävä
      98
      628
    17. Humppila korvasi johtajia tekoälyllä

      https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 150
      Maailman menoa
      87
      628
    18. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      123
      602
    19. Uskaltaisitko

      Tavata kaivattusi tässä tilanteessa?
      Ikävä
      67
      576
    20. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      52
      564
    Aihe