...mitä nyt migrin viime vuoden tilastoa katselin. Perhesiteen (mm. avioliitto) perusteella 73% kaikista oleskelulupa-anomuksista hyväksyttiin (siis kaikkien maiden) ja vain 27% hylättiin. Joten eikun Suomen poikamiehet vaan vaikkapa Filippiineiltä nainen hakemaan. Lupa irtoaa näköjään aika kovalla prosentilla.
Oleskelulupa irtoaa melko helposti...
4
351
Vastaukset
- Balicasag
Terve vaan. Niinpa niin, Filippiinithan on todellakin sellainen tavaratalo, josta nainen "haetaan". Kohta varmaan joku alkaa kyselemaan kotiinkuljetusta tai delivery menua.
Tuolla asenteella parjaa hienosti AC:ssa tai yleensakin tyttobaareissa ja loma menee mukavasti, kunhan muistaa maksella tyton kulut. Jos kuitenkin ajattelee vahan pidempaa suhdetta, niin suosittelen vakavasti tutustumista kulttuuriin ja "haettavaan" tavaraan.
Noin Filippinilaisen ihmisen kun vie Filippiinien lammosta ja valosta Suomen talveen ja jos viela odotukset on saada kaveleva kodinkone yhdistettyna lypsykoneeseen, niin saattaa siina Helmikuun pimeimpaan aikaan herata Fiskarssit kiveksilla.
Ihan tosissaan ja oman viihtyvyyden vuoksi, Filippiinilaiset naiset on ihan samanlaisia ihmisia kuin kaikki muutkin. Tosin filippiino-kulttuuri tekee heista ystavallisia, hymyilevia ja huolehtivia, mutta ei namakaan naiset pitkaan jaksa ilman huomiota ja tunteita parisuhteessa.
No joo, tulipahan vuodattettua. Ei minulla mitaan sita vastaan ole, etta suomalaiset pariutuu filsutyttojen, mutta sir Vili on kuopattu jo vuosia sitten ja toista ei tarvita. - Repa...
Topicin aloittaja ei kykene eroittamaan "helppoa" versus myönnettyjä lupia toisistaan. Nuo 73% on tehnyt kovan työn, juosten kahden maan virastot läpi ja hakeneet jos jonkinmoista todistusta. Helpoksi en tuota prosessia kutsuisi, kokemusta on.
>>Joten eikun Suomen poikamiehet vaan vaikkapa Filippiineiltä nainen hakemaan.- raha ratkaisee
Edes englantia ei tarvitse osata. On kokemusta eräästä tuttavasta ja hyvin heillä menee. Vaimo opettelee Suomea. Mutta paljon rahaa ja kärsivällisyyttä byrokratian kanssa pitää olla paljon jotta asia järjestyy.
- €€€€
raha ratkaisee kirjoitti:
Edes englantia ei tarvitse osata. On kokemusta eräästä tuttavasta ja hyvin heillä menee. Vaimo opettelee Suomea. Mutta paljon rahaa ja kärsivällisyyttä byrokratian kanssa pitää olla paljon jotta asia järjestyy.
Kuulostaa kyllä siltä, että rahaa tarvitaan muuhunkin kun byrokratiaan! Jos ei edes yhteistä kieltä ole, kuinka aidosta parisuhteesta voi olla kysymys?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä292835- 951079
- 58921
- 66885
Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu6867olet kaiken rakkauden arvoinen
Olisinpa kertonut kuinka rakastuin sinuun. Kuinka hyvältä tunnuit siinä lähelläni, kunpa en olisi väistänyt vastapäätyy26857Mikä koirarotu muistuttaa kaivattuasi eniten?
Koirien piirteet muistuttavat usein ihmisten ja omistajiensa piirteitä.65814Olisi kiva
Tietää, mitä oikein ajattelet minusta tai meistä? Mitä meidän välillä on? Salattua tykkäämistä, halua, himoa? Onhan tämä37810Oot mun koko maailma
Ei ole koskaan ollut ketään, joka olisi niin täydellinen minulle kuin sinä mies ❤️ Ikävöin sua🥹75744Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa
Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu136739