Mitä mieltä olette heidän ammattitaidoistaan ?Onko enempi huonoja kuin hyviä kokemuksia ?
Kokkolan lääkärit
Tildatautinen
7362
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kyllä minä luotan Kokkolan lääkäreiden ammattitaitoon. Onhan sitä myös huonompia kokemuksia, mutta kyllä minä ja sukuni olemme saaneet pääasiassa hyviä kokemuksia.
Fyysisiin juttuihin ihan hyvää palvelua saanu, mut mielenterveyspuoli on ihan perseestä.
Minun on vaikea sanoa, etä olisi hyviä lääkäreitä. Useimmat vain hymähtävät oireille tai sitten sanovat suoraan etteivät tiedä.
Apua on saanu kun on tarvinu. Ei mitään moitittavaa. Kyllä se oma asenne ja suhtautuminenkin ratkaisee. Ei ne lääkäritkään mitään jumalia ja selvänäkijöitä oo.
Mikä helvetin asenne ja suhtautuminen ???? Lääkärin pitäisi olla koulutettu tietämään tai ainakin aloittaa tutkimukset, kun potilas tarvii apua oireisiinsa!! Ei se paljon auta potilasta, jos lääkärikään ei tiedä mistään. Täällä on tapana otattaa muutama verikoe ja kun niistä ei löydy mitään, niin lääkäri jättää asian siihen. Ei se kyllä paljon auta sitä oireilevaa ihmistä.
Aina ei ole selvää tautia, joka ilmenee helposti. Lääkärin pitää aloittaa kunnon tutkimukset, jos ei tiedä vikaa.
Yleisesti ottaen vanhemmat lääkärit ovat ylimielisiä, joskus jopa töykeän epäkohteliaita. Ammattitaitoa en edes kiistä. Nuorempi ammattikunta saa pojot, paneutuvat potilaan tilanteeseen tarkemmin, asia tutkitaan kunnolla loppuun jos sairautta ja sen syytä ei ensimmäisellä käynnillä voi selvittää.
Onkohan vanhemmat lääkärit niin leipääntyneet työhönsä...