Miksi palstalla ei saa keskustella blogeista?
Eivätkö ne kuulu palstan aihepiiriin, "maailman menosta ja vaikka ihmissuhteista"?
Eivätkö ne kuulu palstan aihepiiriin, "maailman menosta ja vaikka ihmissuhteista"?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 15 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 148
Vanhimmat
En tiedä mutta videon linkittäjien kannattaisi käydä lukemassa keskustelujen säännöt ihan ajatuksen kansssa.
Eihän täällä ainakaan tänä viikonloppuna ole saanut muutamat rekatut keskustella yhtään mistään, kun kaikki lähtee bttiavaruuteen salamana. No vaan itsellehän tuo kiusanhenki kiusaa tekee...vaikka toisin luulee!!!
Kuka tässä nyt on kiusanhenki!? Älytöntä massapostitusta, onpa joo fiksun näköstä! Todella 'aikuismaista' käytöstä..............
p.s. Säännöissä sanotaan että viestit joiden ainoa sisältö on jokin linkki, on kielletty...... mutta 'jotkut' katsovat sitten että säännöt eivät koske heitä?! Ja vielä niistä sitten tehtaillaan valituksia, huh huh!
jos keskustelisitte asiallisesti, en klikkaisi. mutta asiattomat viestit lähtee pois... klik klik
klik
Älä jaksa jauhaa sontaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Esim. sitä ötökkäaloitustani ei edes oltu ehditty klikkaamaan, kun se jo oli poistettu ja samoin kävi sen toisenkin kanssa, joten nyt jo pientä rajaa tuohon sonnanjauhamisees!!!
No nythän tuo mahtava ötökkälinkkisi näyttää täyttävän koko palstan joten toivottavasti olet tyytyväinen!
ai että se ei olekaan klikkaajan syy, että viestisi poistuu? ylläpitokin jo tajuaa siis minkälainen riidan haastaja tyyppi olet...
hyvä niin
erittäin hyvä
sinun vika mitäs klikkailet niitä. kärsi tyhmyyttäsi
Siinä mielessä olen tyytyväinen, että tietty totuus taas kerran paljastui,...vaan mahdatko sinä sitä edes tajuta...tuskin!!!
Minä en kuitenkaan ole noiden takana, vaikka niin näytät toivovankin!!!
klik
Mutta siltikään sun mieleesi ei vahingossakaan hiivi sellainen ajatus, että EHKÄPÄ tämä keskustelupalsta ei ole oikea paikka pitää videoblogia...? Ei vaikka ylläpito poistaa jo videolinkkejäsi jopa omasta aloitteestaan!
Minä sinun ötökkä videoo tänne olen laittanut. Syyttäkööt klikkaaja itseään. Aina laitan uudestaan kun yksikin lähtee. Olen pahoillani jos sinä saat syyt niskoillesi.
klik
Suotta nuile mainittee sanaa totuus....
TOTUUS on taas kerran että heti kun yks turska päivitti plokisa niin poistot alko palstalla! Tätä mä oon aina sanonnu!
Olen siihen jo niin tottunut, että olen syyttömänä kaikkeen aina syyllinen, joten eipä haittaa mitään.
turska on vamppi.
No just...menipäs mielenkiintoiseksi.
Pakko myöntää, että enpä olisi milloinkaan voinut moista kuvitella...
Älä inise, älä edes yritä, sillä turhaa se on kuitenkin!!!
Ensinnäkin sinä et ole mikään etkä kukaan määräilemään ja/tai muuttelemaan ylläpidon sääntöjä...niitä ei ole tehty sua varten yksinomaan...TAJUSITKO???
Koiramaiset pulinat
Päästä koira hetkeksi irti ja keskustele muiden koiraihmisten kanssa maailman menosta ja vaikka ihmissuhteista.
Toivottavasti tajuat lukemasi!!!
Voi juma noita luulotteluja!
Menkää ny ettimään kaikki blogit jotka on päivitetty tän iltapäivän aikana ja arpokaa sit et kukahan niistä on poistellu täältä viestejä!
Vähä ontuu toi logiikka että blogin päivitys on sama ku viestien poistaminen! =))))
En mäkään, mut testasin että uppooko suhun kun sulle heittää jonku ihme teorian. ;))) Ja tais upota!!
Ja niinhä mä oon muuten aina sanonu!!!
klik.
Aivan, ne säännöt on tehty myös sua varten... pystytkö koskaan hyväksyyn sitä?
Sulla näyttää olevan jo jokainen viimeinenkin ruuvi löysällä...tai sitten jo tykkänään kadoksissa. Hae muuten tuohon nyt pitkään jatkuneeseen lukihäiriöösi jo vihdoin apua...voisi auttaa sua paremmin selviytymään jokapäiväisestä arjesta!!!
Ja arvaa, mikä sut taas kerran paljasti...naurettavuus...
en tajunnut muuta kuin että sinä olet palstalla ei toivottu riidan haastaja ja törky kirjoittaja ja varmaan muutenkin törkyinen...
viestisi poistuu koska et osaa noudattaa sääntöjä saatika sitten kunnioitta muita kirjoittajia.
hyvä niin
erittäin hyvä
klik.
Sinähän et tajua ! KESKUSTELE ! Tiiätkö mitä se sana tarkoittaa ?
Mut mietippä mikä sattuma, päivittää blogin ja sillon alkaa palstalla viuh viuh viestit hävitä! Eikä oo muuten ensimmäinen kerta tosiaankaan. Tää on sit muuten ihan tosi juttu, en jujuta.
klikklik
klik.
et siekään keskustele sie arvostelet toisii siksi klikkaan
tosi syytön taas oot, rikoit äskenkin sääntöä, jossa kielletään poistettujen viestien uudelleen kopioiminen
törkeä oot
sinä et osaisi kertoa edes totuutta ilma riidan haastoa, mutta sinun törkysi on totuudesta yhtä kaukana kuin törkyinen talosi mantereelta!!!!
sie olet syöpä
klik
älypelissä sieki pelaat löytyyks nimmees..
http://muropaketti.com/yli-120-000-suomalaisen-sahkopostiosoitteen-ja-salasanan-lista-hakkeroitu-tarkista-oletko-joukossa
Voi issu... ei nuo ole säännöt... :)
Tässä sulle SÄÄNNÖT:
"Keskustelun säännöt ja kirjoittajan vastuu
Suomi24 tarjoaa maksuttoman kanavan julkiseen keskusteluun ja mielipiteiden vaihtoon. Jotta keskustelupalstojen ilmapiiri säilyisi miellyttävänä ja kaikille sopivana, on kaikkien kirjoittajien noudatettava palstoja koskevia sääntöjä. Muistathan, että olet vastuussa omasta kirjoituksestasi ja sen sisällöstä. Kirjoittajaa sitoo Suomen laki ja lakia rikkovien viestien kirjoittaja voi joutua teksteistään oikeudelliseen vastuuseen ja saada sakkoja.
Keskustelupalstat on tarkoitettu rakentavaa ja asiallista ajatusten vaihtoa varten. Keskustelu ei ole chattailua tai samojen viestien lähettelyä jokaikiselle palstalle. Yrityksiä saa markkinoida keskustelupalstoilla vain Suomi24:n luvalla.
Yksityinen henkilö voi jättää myynti- tai markkinointi ilmoituksen Suomi24 Torille. Jos haluat yrityksellesi medianäkyvyyttä Suomi24:ssä, katso mainonta-osiosta lisätietoja.
Keskustelusivuilla sanomasi tavoittaa suuren yleisön. Pidä mielessäsi muutama tärkeä asia, kun kirjoitat palstoille.
Valitse oikea palsta aiheellesi. Jos haluat kirjoittaa esim. uskonnosta, käytä uskontoon liittyviä palstoja. Viestit jotka eivät mitenkään liity palstan aiheeseen poistetaan tai siirretään oikeaan paikkaan.
Keskusteluissa on noudatettava voimassa olevaa lainsäädäntöä, mm. henkilökohtaisen tietosuojan ja tekijänoikeuksien osalta.
Keskusteluissa ei saa:
Kehottaa ketään rikokseen tai väkivaltaan
Esittää asiattomia ja loukkaavia kommentteja muista keskustelijoista
Esittää laitonta tai loukkaavaa materiaalia
Linkittää tiedostoihin tai sivuille, jotka sisältävät ihmisiin tai eläimiin kohdistuvaa väkivaltaa.
Esittää yksityishenkilöiden henkilötietoja tai yhteystietoja, kuten osoitetta, sähköpostiosoitetta tai puhelinnumeroa ilman asianomaisen suostumusta
Käyttää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia. Tekstin suora kopioiminen muista julkaisuista on kiellettyä. Toisin sanoen rikot tekijänoikeuslakia, jos kopioit artikkelin lehden verkkosivulta ja kopioit sen Suomi24:n keskustelupalstalle. Viestit, joihin on kopioitu artikkeli tai pitkä lainaus, poistetaan.
Kirjoittaa rasistisia tekstejä
Kirjoittaa tai kuvata karkeaa pornografiaa
Markkinoida tai mainostaa tuotetta tai palvelua ilman Suomi24:n lupaa
Massapostittaa puheenvuoroja tai lausuntoja. Toisin sanoen saman sisältöisen viestin lähettäminen useampaan kertaan tai jo kertaalleen poistetun viestin uudelleen postittaminen palstoille on kielletty.
Kirjoittaa viestiä, jossa on pelkkä linkki. Toisin sanoen viestiä täytyy aina olla myös muuta sisältöä kuin pelkkä linkki.
Jos huomaat näitä sääntöjä rikottavan, voit ilmoittaa siitä kyseisen viestin kohdalta.
Suomi24 pidättää itsellään oikeuden poistaa asiattomat lausunnot keskusteluista. Toistuvasta häiriköinnistä keskustelusivuilla seuraa IP-osoitteen jäljitys ja tarvittavat jatkotoimenpiteet.
Emme velvoita sheriffejä kommentoimaan toimiaan tai viestien poistoa palstalla. Yksittäisiä sheriffejä koskevat keskustelut voidaan poistaa keskustelupalstoilta. Epäasiallisesti käyttäytyvistä sheriffeistä voi ilmoittaa palautteen kautta.
Suomi24 ei ota minkäänlaista vastuuta keskusteluissa esitetyistä väitteistä tai niiden aiheuttamista seurauksista.
Keskusteluja käydään keskustelijoiden omalla vastuulla.
Toivottavasti tajuat lukemasi!!!
Päästä koira hetkeksi irti ja keskustele muiden koiraihmisten kanssa maailman menosta ja vaikka ihmissuhteista.
Toivottavasti tajuat mitä tuossa lukee??
Siis blogin päivittäminen aiheuttaa viestien poistumista palstalta? :D
Ei taida kuitenkaan kaikkia maailman blogeja tai edes Blogspot-blogeja sitten koskea koska täällä kuitenkin vielä on joitakin viestejä jäljellä...
Jaksoitko lukea tuonne asti: "Keskustelussa ei saa:
-Esittää asiattomia ja loukkaavia kommentteja muista keskustelijoista
-Esittää laitonta tai loukkaavaa materiaalia"
Toivottavasti tajuat mitä tuossa lukee??
Minuako tarkoitat?? Mikäli tarkoitat niin voisitko mitenkään lakata sekoittamasta minua näihin ketjuihin??
Vai onko se sinulle mahdotonta??
Siinä kohtaa kun se totuuden sanoo sinusta haukulisesta sikrasta myystä tai virtuaalista se on huomattu.Samoin sekin on teidän mielestänne riidanhaastoa jos tietyillä nimimerkeillä sanoo vaikka hyvää päivää!
Tehtailette niitä naurettavia poistopyyntöjänne päivästä toiseen ja luulette vielä idiootit että niistä ei jää kiinni ???
Katsos lissukka kun se totuus huudetaan katoilta julki ja tuo teidän vuosia jatkunut aiheeton vainoamisenne kyllä loppuu aikanaan ja ison itkun kanssa!
-Valitse oikea palsta aiheellesi. Jos haluat kirjoittaa esim. uskonnosta, käytä uskontoon liittyviä palstoja. Viestit jotka eivät mitenkään liity palstan aiheeseen poistetaan tai siirretään oikeaan paikkaan.
Huomasitko tuo?
Nythän oli kyse SÄÄNNÖISTÄ ..........
Kenen säännöistä, klikkaajan sairaasta mielestä kyllä on kyse eikä mistään säännöistä, tuo klikkaaja olisi saatava hoitoon pikaisesti.
Palstan säännöistä!Ja jos ylläpito poistaa, eikö ne kysymykset kannattais esittää sille tasolle.Ja jos aloitukset poistuu jo ennen klikkausta onko se jonkun henkilön vika, vai ylläpidon huomaama epäkohta?
Pakkohoitoonko ajattelit?Aika karvasta on jos tuo on sinusta hoitoon ohjauksen syy..klikkaa aloituksia pulina palstalla......kyllä se hoitoon ohjaus olis ihan yhtä tärkreetä niillekkin jotka vuodesta toiseen jatkaa kyseistä asiaa itkeä ja taas uudelleen tunkea uuden kukkavideon kehiin, joka jostakin syystä poistetaan.tossa muuten vielä poiminta Suomi 24 säännöistä
.Valitse oikea palsta aiheellesi. Jos haluat kirjoittaa esim. uskonnosta, käytä uskontoon liittyviä palstoja. Viestit jotka eivät mitenkään liity palstan aiheeseen poistetaan tai siirretään oikeaan paikkaan.
Mitä epäselvää tuossa on?Kukkavideot puutarhaosioon, niin pysyvät, vaan ohkohan kyseessä jokin ihan muu syy miksi ne tänne lykätään????
haist sie pitä paska.kyl se o nähtyn kui ummukka tääl huseeraa lakeijoittensa kaa ko ei saanut noit mainitsemias marioneteiksens ja ko hyö ei uskonneet kaikkii ummukan valheit.
missä kohtaa säännöissä kielletään kukkavideoiden tuonti palstalle!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Sakulia vaan veettää ko kukkaa ei sen kukkii ylistänt, ni ny se yrittää saaha valheilla ja selityksillä sen ainoan kauniin mitä täl palstal viäl on ni pois, se haluu vaan et uhkailut, veetuilut ja oma raivonsa säilyy tääl.
PS,
määkin ole nykyää tääl ex-rekattu, ei noien sekopäihen takii viihi ennää es rekata, menen jatkaa keskusteluu tuonne toisaal, ja annan tilaa sakulille, davalle, umalle, roppilalle:=)) ja ursalle.
Tapelkoovat rauhas, sillä sitä ne tekee koht keskenäsä ko ei o muita kelle raivoovat.
Nimimerkille "niele totuus sinäkin"
Tunnistettaviin henkilöihin kohdistamasi vakavasti otettava uhkaus lähti nyt eteenpäin.Toivottavasti olet valmis vastaamaan uhkailustasi.
Valitse oikea palsta aiheellesi. Jos haluat kirjoittaa esim. uskonnosta, käytä uskontoon liittyviä palstoja. Viestit jotka eivät mitenkään liity palstan aiheeseen poistetaan tai siirretään oikeaan paikkaan.
Osaatko lukea?Katos siinä on ESIMERKKI, ei ne voi laittaa joka asiaa erikseen niihin sääntöihin, vaikka joillekkin se ehkä olisikin ainoa ymmärrettävä tapa!
Miksi et mene viesteinesi mielenterveys palstalle, sinne viestisi ja sinä kuulut.
Vai oletko jo niin boig, ettet ymmärrä!
Ja olet sitä mieltä, että se on vain yhden ja ainoan aikaan saamaa, kun esim.sinun ja muutaman muun videot poistuu??No,siinä on ollut jotain muuta kun ei ole tarvinnu edes klikata;))))))))))))))))))))))))))))))!
Voi mikä martyyri.....
Poistuihan palstalta lauantaina puskis-sakulinkin viestit ilman klikkauksia.hassua eiks vaa, erittäin hassuu.::::::::::::::)))))))
'Muutaman muun'....
Kaikki videothan täältä poistuu, mitä te jauhatte tuota 'muutamaa muuta'!
Ei tänne tosin juuri muut enää ees laita videoita mut jos laittaakin niin nehän poistuu! Se siitä 'muutamasta'.
Siksi että sinä olet sillä palstalla!!!
mikä on muuten boig???????
No, sehän on sitten tasapuolista ja oikeudenmukaista, mitä sitä tarvii kennkään vinkuu, jos oma video poistuu!!!Kummaa väkee!Kerro toi issulle ja sikralle ja kaikille jotka itkee videoittensa perään!
Näsä saapui taas käskystä viisatelemaan, olet sinä turska niin vietävissä.
Riidanhalunen kieropeli.
Koskahan sinä olet sanonut täällä ''hyvää päivää'' :=))) sitä päivää ei ole näkynyt ja tuskin näkyy koskaan, kyllä sinulla on ne ''hyvät'' tuntematon käsite, muuta et tee täällä kuin raivoat, uhkailet ja käyt muita kirjoittajia haukkumassa, kaikki rekatut nikit, paitsi tietenkin omat multinikkisi, olet jossainvaiheessa haukkunut täällä, takki kääntyy sitämukaan kuin sinua nuollaan, nuoleminen kun loppuu alkaa silmitön haukkuminen, vainoaminen ja uhkailu.
'' Säkin voisit kunnioittaa sitä tosi asiaa niinkun nöi sun pöljät kaveriskin, etten minä kirjottele teidän ketjuihin tai väkisin tule niitä nerokkaita hoh hoijaa huomenia sanomaan, älkää tekään minulle ellette halua minua kimppuunne samalla mitalla.
On ihan turhaa tyrkkiä niitä meilejä YP:eelle että kuinka kauhea olen jos itse sitä jatkuvasti tilaatte!''
Kukahan tässä taas haastaa riitaa, sinä vai ursa............??
Laitoiko oikein poliisille? =))))))))))))))))))))
Kuka oli tunnistettava henkilö kirjoituksessani? Nämä nimimerkkipelletkö???
Vai issukasta väännös lissukka????
Ja missä oli se uhkaus?? Ai sekö että touus tulee julki ?? No olipa tosiaan uhkaus =))))
Olet sinä suorastaan jo naurettava =)))))))))))))
Kysäseppä sielt palstalt, kyl ne kertoo varmast sinulle tuohon mieltäsi kuohuttaneeseen kysymykseen vastauksen.
Johan sulla on jutut yhtä hyvät kun eilinen oksennus!
Missä sinä taas sakulin näät ja miksi pitäsi teidän ylistystä yhtään mistään odottaa?? Olet sinä yksi koiranläyhkä koko tyyppi!
Piilosefu hyvin rasvattu ja ohjeistettu, ei siin muut tartte.
Sitähän mä just tarkotin että KAIKKIEN videot täältä poistuu, ergo tääl ei hyväksytä videoiden linkittämistä, KENENKÄÄN, eli en ymmärrä miks jotkut jauhaa 'MUUTAMIEN' videoista ja tekeydytään niin marttyyriks!
Ei kuulu sinulle mihin on laitettu ja miten jokaisen oma asia,
ja lopeta tuo raivoaminen ja koita sinäkin nauttia kesästä ja lomasta, koita vaikka hymyillä välillä, ei kaikki ole niin naurettavaa, usko pois, kyllä tässä maailmassa on ihan mukavaakin, asennetta vaan nainen asennetta.
Joo varanvuoksi käyt taas päätäs repimässä siinä, kaikkea se
sinullakin teettää !
Mee ny vetää silliä naamariis ja, olkoo sanomatta, kaikki sen tietää sanomattakin.
Mistä lomasta pitäs nauttia? keneksiköhän taas mua luulit???
Mitäs mua uhkailet johonkin jonkun laitolla?
ootko ihan vähäjärkinen vai kuvittelitko että vaan pari ihmistä tänne kirjottaa??? =))))))))))
Sinä ja ursa!
miksi umalehtinen kirjoitelee hyökkää kimppuusi asiattomuuksia syyntäen vastaat U:M:A
syy törkyilyyn U:M:A puska-nickinsä. Tuskin umalehtinen on vainoharhainen?? vaiks onkox?
Eli se on palsta missä käyt, kun tiedät että vastaus löytyy sieltä=))))))))!Otit tuon sanan sieltä, niin tiedät mitä se tarkottaa!!
Katos vaan äkkiä poistui niinkin yleisen erisnimen poisto kun Rxxxxx
Vuoden 2009 loppuun mennessä nimi on annettu 45 834 suomalaiselle. Heistä yli puolet on syntynyt 1940- ja 1950-luvuilla!!!
Kuvitteellisia Rixxxxxx
Rxxxxx Hanhi, 1970-luvulla syntynyt liikenainen Aku Ankan taskukirjoissa ja Aku Ankassa
Riski Rixxxx, Jormas-yhtyeen kappale vuodelta 1966 (suomenkielinen versio Beatlesin kappaleesta Lovely Rita)
Rivo-Rxxxxx, kaksimielisiä kommentteja esittävä kahvilatyöntekijä Fingerpori-sarjakuvassa
Rixxxx, piirroselokuvan Viidakkovekara Juuso päähenkilön Juuson kettuystävä.
Mutta tänne saa jaella surutta muiden nimiä ja esittää vittumoisia kysymyksiä vielä perään?? haloo ylläpito oisko aika herätä!
Yritätkö nyt väittää, että issun yms. muiden videot ovat sääntöjen vastaisia ?
MiSSÄ KOHTAA ?
"-Esittää asiattomia ja loukkaavia kommentteja muista keskustelijoista
-Esittää laitonta tai loukkaavaa materiaalia"
Toivottavasti tajuat mitä tuossa lukee?? "
sIIS ETTÄ TÄH ?????????
Tyhmyytes loistaa läpi ja tieto lisää tuskasi ;)))))))))))9 ei edes kukaan sääli sua.
Enjoy kilikkailijat LOL
http://www.youtube.com/watch?v=Wi3K834...
Tietenkin kuuluu mutta en kyllä oikeen ymmärrä miks sen blogin yks ja ainoa kirjottaja on täällä kuin pesukoneessa linkouksen aikana.
Eikö todellakaan kenenkään mieleen tuu muuta päivän alotuksissa tai solvausviesteissä ympäri ketjujen, kun haukkua ja alentaa erään ihmisen alennustilaa ja teilata hänet maan rakoon ilman mitään erityistä syytä, sillä itehän te ne blogikirjotukset tänne tuotte, ei k.o kirjottaja.
Mä en ainakaan lue ainuttakaan viestiä sellaselta ihmiseltä mitä mä vihaan enkä myöskään niitä viitti tälle palstalla tuoda.
Olet väärässä. Hän on itse vahingossa myöntänyt kerran että oli tehnyt puskista aloituksen missä tuotiin blogia pulinapalstalle.
Hän on myös joskus tuonut blogitekstin puskiksena palstalle jo ennen sen ilmestymistä blogiin.
Voisitko selventää mitä tarkoitat alennustilalla!
Mikä minun elämässäni mielestäsi on alennustilaa. Viestisi on erittäin herjaava mikäli sen käsitin oikein.
Laitappa tuostakin muuta faktaa!!
Toi minkä kirjoitit on virtuaalikoneistajan vääristelyä. Täällä on kaksi kirjoittajaa jotka ovat mestareita vääristelyssä..
Itse en tuo blogitekstejäni tänne esille en puskista en rekattuna.
Voithan selittää miksi sinä itse kirjoitit saaneesi erääseen puskisaloitukseen tulleista vastauksista ilmoa sähköpostiisi kun olit unohtanut poistaa rastin.Se aloitus oli juuri sinun blogiisi liittyvä. Entä miten kukaan muu olisi voinut tuoda blogitekstisi tänne jo ennen kuin sen laitoit blogiin?
Sähköpostia lähettää muutkin kuin suomi24. Oletko ikinä kuullut moisesta??
Mulle on tullut ihan kiitettävästi viestejä jopa kopsuja minua tai perhettäni herjaavista viesteistä, ja ne on kuule lähettänyt ihan tavalla pulinoita lukeva ja joskus kommentoiva ihminen.
Nyt kirjaudun ulos täältä ja alan lähteä palkkaani ansaitsemaan. Se bussi kutsuu taas pysäkille aikataulunsa mukaisesti.
Lisään vielä
Ottamani kuvan olen joskus linkittänyt palstalle kuten niin monet muutkin linkittävät ottamiaan otoksia.
Älä nyt viitsi. Itse sinä kirjoitit että sähköpostiisi tuli ilmoa aloitukseen tulleista vastauksista KOSKA UNOHDIT OTTAA RUKSIN POIS.
Ai muka ilman sytä;;;)))Sinäkö et näe, miten se on omalla käytöksellään, tempuillaan ja kirjotuksillaan kerjännyt negatiivista huomiota itseensä. Sitä juuri.
Johan se yhtä tyyppiä kiusas niin systemaattisesti, että sai lähestymiskiellon ko. tyyppiin. Ehkäpä hän haluaa enemmän niitä läh.kieltoja - kuka tietää arvoituksiaan.Ja kyllä, ihan itte se sitä plokiaan tänne tuo.
Eiks ookki ihme, ettei muitten plokeja tänne tuoda, vai ooks nähny ??
Rotat kuuluu maan rakoon, siellä pysyköööt.
Hovioikeuden pöytäkirja on julkinen. Olen odottanut milloin se on luettavissa pulinoissa.
Lisäkxs : Raastuvanoikeuden pöytäkirja on julkinen ja netissä luettavissa asianomaisille kiinnostuneille;;;)))
Täällä keskusteltiin muistakin blogeista eilen eikä vaan tuosta!
Ja mulla ainakin oli kaikista positiivista sanottavaa!
Uman blogi on palstan kannalta mielenkiintoisin mut haukullisen ja ursan blogit on kans hyviä. Enhän mä muuten niitä seurais.
Täällä keskusteltiin muistakin blogeista eilen eikä vaan tuosta!
Ja mulla ainakin oli kaikista positiivista sanottavaa!
Uman blogi on palstan kannalta mielenkiintoisin mut haukullisen ja ursan blogit on kans hyviä. Enhän mä muuten niitä seurais.
Täällä on kolme kirjoittajaa jotka ovat sinun pe*seennuolijoita sinun käskynalla ja sinä jotka ovat mestareita VALEHTELEMAAN !
Mua risoo vieläkin se heitto jossa eräs ilmaisi kylmän rauhallisesti ylemmyyden tunnossaan toisen takapihan olevan kuin kaatopaikka !!
MAAILMASSA OLISI VIELÄ KIRVEELLÄ TÖITÄ ... näin se vain on.
Joo, näkis vaan............
Se voi ollakin herja jos väittää jonkun pihan olevan kuin kaatopaikka, ei mun mielestä se että ei tykkää sellasesta kommentista ole herja.
tietäis diaarinumeron, niin vois etsiäkin, tai päivämäärän...........
Heleppoo ku heinän teko. Vanhat palstalaiset kyl tietää. Kyllä sen joku tänne kopsaa.
Pelstan kaksi super vääristäjää ovat SINÄ ja ex-sakuli!
sekä eräs hoo
Ei ne hannaa, kun ovat itse menossa rosikseen ???????
Eikö sekin mennyt hovissa nurin ?????????
Ja jos se on silloin lainvoimainen, niin mitään läh.kieltoa ei ole olemassakaan !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
TAJUTKAA SE !!!!!!
Vaikka ressukat muuta luulottelisitte.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/rimma-salosen-lapsikaappaustuomio-jaa-voimaan-/art-1288407543858.html
Korkein oikeus ei myöntänyt valituslupaa lapsensa kaappauksesta tuomitulle Rimma Saloselle.
Turun hovioikeuden ehdollinen vankeustuomio jää siis pysyväksi.
Ja sinä olet päästäsi niin kipeä ettet totuutta nää vaikka se nenäsi eteen kultalautasella kannettaisiin!
Ja se on mielestäsi julmettu herja jos ei tykkää pihoista mitkä ovat kuin kaatopaikkoja rojuläjineen, ja sen rehellisesti sanoo, on mielestäsi niin kamala herja että olis sanojalle oikein kirveellä töitä ?!
Tossa ny vaan sanottiin että joku on maininnu jonkun toisen pihan olevan kuin kaatopaikka, sanoin vaan mielipiteeni että mun mielestä se VOI olla herja, riippuu vähän että miten tunnistettava se ihminen jonka pihaa haukutaan. VAikka miten rehellisesti sanos niin ne loukkaavat kommentit on kiellettyjä palstoilla.
Kirveellä olis varmaan töitä yhessä sun toisessakin asiassa, tossahan lukikin et Maailmassa olisi kirveellä töitä.... sitä ei oikein voi pitää yhteen henklöön kohdistuvana herjana vai kuinka??
Kuule sie ressukka, kun se lähestymiskielto oli pitkänaikaa voimassa, mutta ko tuo jolla kielto oli, halus niin silmittömäst lähestyy sit nuorta miestä, et valitti hoviin ja hankki itselleen tähtitodistajankin avukseen, onneksi se nuor mies pääsi piiloon, eikä toi o sit ainka viel löytänt.
Kyllä olet ihan oikeasti URPO.
Mikään ei ole voimassa, jos valitetaan seuraavaan asteeseen.
Sitä kutsutaan ei lainvoimaiseksi.
Mutta kyllähän te lukutaidottomat tiedetään...kun ei osata lukea, niin on paljon helpompaa luulotella tietävänsä kaikenlaista.
Kertoa nekin sitten totena.
LISÄKSI, jos te ette olisi tuollaisia suuria paskahousuja, niin laittaisitte reilusti ne linkit tänne, mistä noi jutut löytyy, mutta ette uskalla.
KOSKA, niistä näkee sen, minkä muut jo tietääkin:"totuus" niinkuin mainitsette, on vain teidän kuvitelmissanne...............;)))))))))))))))))))))))))
Kuka on menossa rosikseen?Kantsiiko sun levittää jotain tommosta huhua jos sul ei oo faktaa todenperäsyydestä?
Ne pöytäkirjat on ollu jo monta kuukautta kahdella muulla palstalla luettavissa ja toinen on siellä edelleen erittäin vilkkaan keskustelun kohde, nimenomaan koiraihmisten keskuudessa.
Että vanha nainen häiritsee puolta nuoremman miehen siviili-, työ- sekä harrastuselämää.
Ei se minustakaan tunnu kovin terveeltä, vai etsiikö se vanhus kadonnutta nuoruuttaan;(((((
Laitappa sit linkkiä jos pystyt, vai keksitkö omasta päästäs? =D
Olisi parempi että et löydä koska siellä ihmiset voivat vielä keskustella rauhassa mutta jos sinä löydät sinne on rauha mennyttä.
Niih justiisa............Ihan puhdasta soopaa taas tämäkin juttu. oikein Trollien trolli..............
Kun ei ole, ei voi antaa............niinhän se menee.
Ai sinäkin ne olet lukenut sieltä, vähän häve juttu, huomasitko kun monessa kommentissa ovat vähän yllättyneitä.
Buahahahahah! ;D
No enpä mä trollien pään sisälle hirveesti halua löytää eli jatka rauhassa keskusteluas mun puolesta.
niin tyhjää arpaa tarjotaan vaan..........että.
Onko kivaa leikkiä lukevansa olemattomia juttuja ????????????
Uma, Uma, ei se ole lainkaan vääristelyä, mehän keskustelimme usean viestin verran tuosta avauksesta joka oli tehty puskista ja kun siihen puska aloitukseen oli tullut vastaus SINÄ sait tiedon siitä sähköpostiisi.
Sinä jopa ivailit minun olevan tyhmä kun kyselin sinulta useaan kertaan miten on mahdollista että sinulle tuli siitä tieto sähköpostiin, hyvin ivallisesti kerroit minulle parinkin eri viestin verran että kun rekattu unohtaa ottaa ruksin pois tieto vastauksesta tulee rekatun sähköpostiin, ihmettelit suuresti miten minä fiksua esittävä en sitä tiedä.
Nythän oli kuitenkin niin että avausta et ollut tehnyt rekatulla nikilläsi joten kysymykseni ja ihmettelyni oli johdattelevaa mutta yhtäkaikki, intoutuessasi ivailemaan minun "tietämättömyyttäni" et huomannut sitä minkä minä olin jo kysymystäni esittäessä huomannut, avausta et ollut tehnyt REKATULLA NIKILLÄ vaan puskista.
Näinhän se meni, kuten varmasti itsekkin hyvin tiedät, mutta voithan yrittää pestä mustan valkoiseksi :)))))))))))))))))))
Sama tyyppihän toi on joka itelleen vastailee, samoin tekee blogissakin. Kannattas vähän paremmin miettiä että sais luonnollisemman olosen siitä 'kommentoinnista'.
Luulotauti on sairaus................
Niin kai, mut miten viestisi liittyi aiheesseen...?
Ahaa, joku ystäväsi/tuttavasi siis tiesi sinun tehneen blogiasi koskevan aloituksen puskista ja lähetti sinulle sähköpostia kun siihen avaukseen oli vastattu?????
Siniseen nappiin tuon laitoin minäkin, siellä kyllä selvitetään kenelle oli tarkoitettu.
Turhaan sinä tyrkky siinä lollottelet, jos et sitä linkkiä itse löydä niin oma on häpeäsi suuri paskahousu, toivon ettei kukaan sinulle sitä linkkiä laita.
Se lähestymiskielto oli voimassa kunnes hovi sen kumosi.
Ole kyllä todellakin kovakalloinen URPO
Mikään ei ole voimassa, niinkuin väität jos siitä valitetaan seuraavaan asteeseen !!
Ei ole voinut olla, kun se ei ole silloin saanut lainvoimaa, se päätös nimittäin.
JOS se ei olisi hovissa muuttunut, niin silloin se olisi jäänyt voimaan !
TAI
Siitä ei olisi hoviin valitettu.
TAO nyt tämä siihen kovaan kalloosi.
Ihan just kysymälläsi tavalla.
umalehtinen
2.1.2011 21:10
Väännetään sulle sitten rautalangasta.
Puskis oli vastannut viestiini, josta (siis omasta viestistäni) en ollut muistannut napsaista kruksia veks..(suomeksi pois) . . . . näin ollen mulle oli tullut viesti sähkäriin....Viestiisi Suomi24 Keskustelussa on vastattu . . .lähettäjänä [email protected]
On se vaikeeta kun tavallisen ihmisen pitää vääntää noin älykkäälle ihmiselle kuin sinä . . rautalangasta itsestään selvää asiaa monelle.
VASTAA
Kerro kaverille
Ilmoita asiaton viesti
Virtuaalikoneistaja
2.1.2011 21:15
Huomasin
kyllä nyt sen, mutta kun tuossa johon puskis vastasi ja josta sen ilmoituksen olet sähköpostiisi saanut ei ole sinun rekattua nimimerkkiäsi en voinut mitenkään tietää sitä sinun kirjoittamaksesi varsinkin kun jatkuvasti syytät muita kirjoittajia siitä että he tuovat niitä blogisi kirjoituksia tänne, nytkin sen toi puskis mutta sinä sait kuitenkin omaan sähköpostiisi ilmoituksen kun puskiksen avaukseen puskis vastasi.
Voisitko ystävällisesti lopettaa muiden syyttämisen noista omista tekemisistäsi.
selvää kun pässin liha teksti kaikki lukutaitoiset ymmärtää umalehtisen oman kirjoituksen,,
Sitä en ymmärrä ,tänne tuodusta blogissaan luin miten ymmärtää vesurilla uhkailijaa,,
Kyllä oli NIIN taas tuulesta temmattu juttu kuin olla ja voi.
Ketjuhan meni näin:
umalehtinen31.12.2010 22:360 SULJE
Unohtui
Vastakyssäri.
Montako senttiä pitää olla vettä, että kahlaatte vedessä??
TÄHÄN OLI SE PUSKIS SIIS VASTANNUT.:
lumi leikit lapsilla2.1.2011 17:470 SULJE
Umpihangessa saa kahlata
Mutta miksi pitää kauppa reissulla mennä umpihankeen kahlaamaan tai kiivetä kaikkien lumikasojen yli - aivan kuten lapsetkin tekevät. Miksei voi kävellä kävelyyn tarkoitetulla sekä auratulla kulkuväylällä ?
Ja tietysti kengät pitää olla talvikengät joissa on vartta sen verran ettei lumi haittaa. Mikäli pikku kengissä kuvittelee läpi talven hianosti sipsuttelevan, niin sillon on turha valittaa. Tahi pitää muuttaa sellaiselle alueelle missä on lämmitetyt jalan kulku väylät, ellei ole varaa talvi kenkiin.
Minä näen kyllä tässä aivan selvästi kävelyyn tarkoitetun kulkuväylän enkä minkään laista lumi sadetta, joten miksi tuolla pitää kahlata, kysyn vaan.
http://kuvablogi.com/nayta/2900748/
Ja tähän viestiin oli uma saanut sähkäriinsä hälyn.
MITÄÄN uman kirjoittamaa puskaviestiä ei siis ole ollut................
umalehtinen2.1.2011 20:130 SULJE
Olin unohtanut
Napata kruksin pois viestistä ja siksi viestisi oli tullut sähkäriin.
Miksi noin saarnaava ja alentuva sävy ??
Omistan kyllä talvikengät ihan kolmin parein ja varttakin on riittävästi kussakin . . . miten omien kenkiesi laita??!
Joo eipä ole tullut kuljeskeltua nykyisin lumisena aikana ohi auratun kulkureitin umpihangessa ..ellei pakkoa ole. Olet linkittänyt tänään ottamani kuvan jossa ahkerana tunnettu alueemme päivystävä huoltomies on pikkuauralla aurannut kävelytiet mahdollisimman hyvin . . .
Näin ei ollut asianlaita silloin kun jouduin kuten monet muutkin kahlaamaam . . .iso lumiaura oli työntänyt saaliinsa jalkakäytäville auraessaan autoväyliä . .. eikä kyseessä ollut alueemme huoltomies.
Edelleen kuvani eivät ole millään muotoa tarkoitetut tälle palstalle, joten taas kerran pyyntö . . . voisitko lopettaa linkittämisen. Ken kuviani haluaa kuka mistäkin syytä katsella . . . ne löytyvät blogistani.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9566639#comment-47454287
siinä on koko ketju, niin voi mennä tarkistamaan huonoa muistiasi;)))))
Nyt naurattaa aidan seipäitä, kun yrittää väärentää alkuperäistä tekstiä, kannattaa ihan oikeasti katsoa että edes kellonajat väärentää oikein
Älä nyt viitsi taas. Kyllä Uma ilmoitti ensimäisen kerran saaneensa ilmoa vastauksista sähköpostiinsa jo ennen kuin hänellä oli ainuttakaan rekattuna kirjoitettua viestiä k.o. aloituksessa. Sen viestin vain yp poisti koska se sisälsi asiattomuuksia.Siksihän asia olikin niin hassunkurinen, Umalla ei ainoatakaan rekattua viestiä ja kuitenkin hän kertoi saaneensa sähkäriin ilmoa tulleista vastauksista.
MITÄ vattua????????? Oletko menettänyt viimeisenkin järjen valosi????
1. umalehtinen31.12.2010 22:36
2. lumi leikit lapsilla2.1.2011 17:47
3. umalehtinen2.1.2011 20:13
Missä tuossa ketjussa on väärät kellonajat ???? kellokalle, joka sattuu olemaan näköjään vielä lukutaidoidotonkin........................
Menen törppö katsomaan ketjusta.
Siinä on MONTA rekatulla vastausta ENNEN ko.postausta josta kitiset.
Musta ei muutu valkoiseksi vaikka kuinka yrität...................
Voi voi, kuulehan Uma.
Sinä ilmoitit ensimmäisessä rekattuna tuossa aloituksessa kirjoittamassasi viestissä että olit saanut sähkäriisi ilmoituksen aloitukseen tulleesta vastauksesta koska unohdit poistaa rastin.Käytit sellaista kieltä että yp poisti kyseisen viestisi ja jäljellä on vain myöhemmin kirjoittamiasi selittelyitä.K.o. viesti löytyy yhä tietokannasta mutta sitä ei saa tänne postata sääntöjen mukaan.
Kumma kun ei edes haulla löytynyt..........vai vielä tietokannassa, juupa juu.
Häh? Etitkö sä haulla jotain vanhoja viestejä? On sulla harrastus!
Samoilla linjoilla jälleen kerran.Kyllä täytyy tuon olla elämäänsä katkeroitunut kun ei osaa lopettaa.
Kyllä sinun täytyy olla elämääsi katkeroitunut kun et osaa lopettaa.
Miksi palstalla ei saa keskustella työaikana netissä roikkumisesta? Sama aihe on kolmella muulla palstalla ja on saanut olla. nuilla palstoilla on käyty vilkastakin keskustelua aiheesta eikä se ole sefujen mielestä asiaton mutta täältä se on poistunut.
No kait se yks vainoharhanen kuvittelee et siit aina bamlataa, vainoharhaa sanon vaan.
Ai, vai niin.....no martoista se on ainakin poistettu...............
No ei ole poistettu, etkö osaa lukea?
laita linkki, jos kerran ei ole poistettu. Mitä siinä väännät. Faktaa kehään eikä vain väittelyä............
Juuri siks, PER**LE vai ooks sitä mieltä et kaikkee voi purnata ja mitä tahansa heittää tavallisille ihmisille ku ei missään vaan kerro olevansa tyhjäntomittaja paskapalstalla?
Haloo siis=)))
Kertokaas ny kumpi voitti, sulo vai suloton?
Miks et oo töissä, onks sun pakko olla tyhjäntoimittaja paskapalstalla? Kuka pakottaa ?
Miten niin ei ole töissä, kyllä muillakin on safkis, et siis ole ainoa "ruokatuntilainen".
Ihan sama kun sanoisin ett itse et ole töissä, leikit vaan.
Ja ennenkuin auot päätäsi, niin voin valaista ett meill on ainakin pitkä liukuma ruokatunnilla. alkaen 10.30 ja päättyen 14.30. Jokainen saa valita siltä väliltä milloin syö, vai syökö ollenkaan.
Ei oo duunisa. Vanhat palstalaiset tietää miks se ei oo duunissa ollu pian kymmeneen vuoteen.