Kumpi naksahtaa kivemmin; hiiri vai naksutin?

Kumpi naksahtaa kivemmin; hiiri vai naksutin? Sekoittaako koira nää äänet, ja jos naksuttaa hiirtä, kun koira tekee tuhmuuksii, niin luuleeko se et sitä palkitaan?
252
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

No niin kun nimimerkki jo kertoo olet lapsellinen, et kai muuten käyttäisi naksutinta.

Äänestä

elävä hiiri vinkasee kivasti kun sitä vähän naksauttaa... Ei erehdy luulemaan sitä nakustimeksi mutta jos syötät sen hiiren sille, niin se voi kokea sen palkintona. Eli naksautus VAIN kun tekee oikein ja samantien hiiri suuhun.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lapsellinen palvoja kirjoitti:

Kumpi naksahtaa kivemmin; hiiri vai naksutin? Sekoittaako koira nää äänet, ja jos naksuttaa hiirtä, kun koira tekee tuhmuuksii, niin luuleeko se et sitä palkitaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu