Kauhistuin kun menin lähi S-markettiin ja Muksu vellien hinta oli noussut huimat 0,17€ ja muutenkin taisi olla Muksu tuotteiden hinnat nousseet. Onko kukaan muu ihmetellyt asiaa tai onko tästä ilmoitettu jossakin ja miksi näin? Kenties niin hyvä menekki kun ei ainakaan Piltin ym. hinta ollut noussut? Jääpä meillä vellien ostelu.
Muksu tuotteiden hinnat noussut?
äimänkäki...
5371
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
En ole huomannut. Semperin iltavellin hinta oli myös noussut s-marketissa jopa 4 centtiä. Ne on kyllä halvempia kuin muksuvellit.
Niin nuo muksu ruuat on ainakin ennen olleet vähän halvempia kuin muut, luulisi niitä senkin takia ostavan. Ei kukaan hintojen noususta ilmoita.
Olen kyllä huomannut, että esin. rahkan hintakin jossain vaiheessa nousi. Tuntuu, että aina vaan ruuan hintaa hivutetaan vähänkerrallaan ylöspäin. Onkohan vaan mututuntumaa?
S-marketissa oli noussut myös muksu hedelmäsoseiden hinta. Ennen halvimmat oli alle 30 senttiä, ja kalleimmat ehkä 32 senttiä. Nyt uuden two pack -pakkauksen myötä hinta oli kaikilla hedelmäsoseilla 70 senttiä (siis kahdesta purkista). Että aika kallis se pahvin pala, joka on niiden kahden purkin ympärillä... Eikä yksittäisiä ollut enää ollenkaan..
Joo ihan hirmu nousu. Cittarissa maksaa vain 56 senttiä, että sinne kaikki ostoksille.
Huomasin kans että valmispuurojen hinnat oli Prismassa noussu jostain 80 sentistä 1,05 euroon! Silkkaa laiskuutta ainakin mulla kun käytän niitä, mutta tästä lähtien puurokattilat porisee aamuin illoin ja käytän noita vaan "hätätilanteessa" tai reissatessa.
Ihan outoa kun Siwastakin saa halvemmalla :D Ostaako ihmiset oikeesti vaikka nostavat hintoja mielivaltaisesti miten sattuu.