Google ostaa Motorolan

Google on ilmoittanut ostavansa Motorolan noin 12,5 miljardin dollarin kauppasummalla.
http://www.tietoviikko.fi/kaikki_uutiset/google ostaa motorolan/a668166
http://www.arvopaperi.fi/uutisarkisto/google ostaa motorola mobilityn/a668163?s=l&wtm=_-15082011
883
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Windoze-tiedottajan mukaan ne luopuvat Android-järjestelmästä. ;)

Äänestä
  • Näytä missä olen ollut väärässä. En tietääkseni ole koskaan erehtynyt. Motorola oli siirtymässä Windows-leiriin nyt se pakotetaan kavalalla tavalla Androidiin!

    Äänestä

"Näytä missä olen ollut väärässä. En tietääkseni ole koskaan erehtynyt. Motorola oli siirtymässä Windows-leiriin nyt se pakotetaan kavalalla tavalla Androidiin! "

Maailman merkittävin talousvaikuttaja on Suomen Wind-Tiedottaja.:

Kaveri väitti viisi päivää sitten, että Motorola on siirtymässä Windows-leiriin. Siitäpä Google peljästyi kovasti ja viikonlopun mietityään osti Motorolan pois kuleksimasta taskurahoillaan.

Erhtyminen on korjattavissa, Wind-Tyhmyys ei.

Äänestä

Missä ovat linuxuskovaisemme? Tämän TÄYTYY olla hyvä asia ja edistää opensoossia ja kaiken ilmaisuutta. Googlen takana oleva investoijapooli on hyvän hyvyyttään lahjoittanut 12,5 miljardia dollaria avoimien systeemien kehittämiseen.

(Voi muuten hyvinkin tehnyt näin: jos linuxisteilla olisi edes alkeissivistys, he tuntisivat tohtori Faustin tarinan. Ei, se ei ole tietokonepeli.)

Äänestä

nyt ihan koko Motorolaa.

Äänestä
  • No kyllä tuon uutisen mukaan kyseessä on koko Motorola Mobilityn osto, eli juuri se kännykkävalmistus jona Motorolan suurin osa tuntee. Ja se Motorola Solutions on aivan eri yhtiö kuten Nokia ja Nokian Renkaat Oyj.

    Äänestä

  • Ostipa... kirjoitti:

    No kyllä tuon uutisen mukaan kyseessä on koko Motorola Mobilityn osto, eli juuri se kännykkävalmistus jona Motorolan suurin osa tuntee. Ja se Motorola Solutions on aivan eri yhtiö kuten Nokia ja Nokian Renkaat Oyj.

    vain motorolan kännykkäpuolen. ei mitään muuta.

    Äänestä

  • ne ostavat kirjoitti:

    vain motorolan kännykkäpuolen. ei mitään muuta.

    Mitä muuta olisi voinut ostaa koska ei tuolla yhtiöllä mitään muuta ollut? Koita nyt tajuta että motorola pilkottiin kahdeksi eri yhtiöksi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


-------------> kirjoitti:

Google on ilmoittanut ostavansa Motorolan noin 12,5 miljardin dollarin kauppasummalla.
http://www.tietoviikko.fi/kaikki_uutiset/google ostaa motorolan/a668166
http://www.arvopaperi.fi/uutisarkisto/google ostaa motorola mobilityn/a668163?s=l&wtm=_-15082011

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu