Olen aloittamassa opiskelut yliopistossa Tallinnassa parin viikon kuluttua. Opintoni kestävät vähintään kolme vuotta.
Nyt ongelmana onkin, mistä saan asunnon?
Olen käynyt läpi kaikki suurimmat välittäjät, city24, kinnisvaraweb jne, tuloksetta. Tai jos jotakin on löytynyt, asunto on viety aivan nenäni edestä.
Etsinkin nyt siistiä ja kalustettua 35-60 neliön asuntoa keskustasta, mielellään Vanhasta kaupungista. Asunnossa tulisi olla uuni ja pesukone. Vuokra kommunaalit saisivat olla yhteensä max. 600e.
Jos sinulla tai tuttavallasi on etsimäni asunto, ota yhteyttä!
p. 044 588 7864 tai [email protected]
Olisin enemmän kuin kiitollinen! Asialla on kiire!
Opiskelijatytölle asunto Tallinnasta!
Asunnon tarpeessa!
1
364
Vastaukset
- hippiäinen3023425
Ota yhteyttä city24:ssa johonkin välittäjään ja anna hänelle samat vaatimukset mitä listasit tässä niin hän etsii sinulle asunnon ammattitaidolla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986168KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495637Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei572663Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521072088Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071788- 1251744
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191623Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801277- 731197
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331048