Nyt on tutkinut tunnin ja osoittaa ,että 0 prosenttia tutkittu.Kauanko kestää?
Konetta käytetty 15 kuukautta,ccleaner nyt ensimmäisen kerran käytössä.
Konetta käytetty 15 kuukautta,ccleaner nyt ensimmäisen kerran käytössä.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Vedäs niitä keittiön verhoja sivummalle et nähdään mitä ja missä se tutkii.
Jotain on nyt vialla. Keskeytä ohjelma ja yritä uudelleen, jos vieläkään ei onnistu poista Cc ja lataa uudelleen.
Ei vaan aja vaan suoraan se ilman tutkimatta....
Olen poistellut pikku hiljaa.Alussa vapaata tilaa 363GT/449 ,nyt 385/449.
Käytössä rastit jotka Ccleaner näyttää ,en ole tehnyt muutoksia.Kun näin
jatkaa,ei kai ole pelkoa,että poistuu tärkeitä tiedostoja.
Siis IE9 tallentaa kaiken,mitä on surffailtu?Voiko tallennuksen estää heti?
Noin pienen gigatavumäärän CClener poistaa sekunneissa jos et ole valinnut monta kertaa ylikirjoitettavaksi.
Tallennuksen voi estää InPrivate selausella. Löytyy valikosta tai Ctrl Vaihto P näppäinyhdistelmällä.
Ccleaner poisti 40 GT:a.Seuraavaksi rekisteri,onko sen käytössä jotain mahdollisia ongelmakohtia?Kyselee varmuuskopioinnista ennen korjausta?
CCleaner on omassa käytössäni ollut aina ongelmaton. Anna toki tehdä varmuuskopio poistettavista kohteista, ei siitä mitään haittaa ainakaan ole jos kumminkin jotain menee pieleen.
Suorastaan huima krääsän keräilysuoritus Windowsilta. 15 kuukautta ja 40 Gt ylimääräistä rojua.
En ole ikinä tehnyt mitään varmuuskopioita millään CCleanerin ajolla, ja ei koskaan mitään vaikeuksia.
Ccleaner Ccleaner...
Itseasiassa nerokas ohjelma. Ei tee mitään hyödyllistä mutta ilmeisesti kerää noita "donate" lahjoituksia sen verran että kannattaa ylläpitää. Mutta siinähän se aloittelioiden aika kuluu kun "putsaa" olemattomia. Ehkä se myös antaa käyttäjälle tunteen että ymmärtää jotain tietotekniikasta.
Eikö W7 sisällä puhdistajaa,miksi tarvitaan Ccleaner tai vastaava?Eikö
W7 korjaa itse reksiterinsä?Puhdistusten jälkeen kone näyttäisi toimivan sutjakkaammin.
Kylläh, windows sisältää simppelin sovelluksen joka hoitaa samasta paikasta käynnistyvien sovellusten hallinnan, rekisterivirheiden korjauksen, sovellusten poiston, sovellusten jättämien tiedostojen putsauksen kuten sivuhistoriat, levyn päällekirjoitus, näyttää tietokoneen specsit ja suorittaa valittujen hakemistojen tyhjennyksen.
Ai niin, eihän windowsissa ole tuollaista kätevää keskusta, vaan jokainen noista toiminnoista pitää kahlata lähes jokaisesta paikasta erikseen läpi? Onpas upeaa. Vai väittääkö joku vakavissaan, että on kätevämpää klikkailla lukuisia ikkunoita auki erikseen ja tehdä nuo yksi kerrallaan, kun kaikki nuo on saatavilla yhden ikkunan sisällä nopeasti ja vaivattomasti?
Mutta mitä ccleanerin nopeusvaikutuksiin tulee, niin konetta se voi nopeuttaa vain silloin, jos putsaus suoritetaan koneeseen, joka on ollut liki koskematon kahden tai kolmen vuoden käyttöajan. Jos säännöllisesti käyttää, niin se toimii sitten vain levytilan vapauttajana, joka harvemmin vapauttaa suuria määriä, eikä rekisterin korjauskaan nopeuta konetta. Mutta silti mielestäni oikein kätevä ohjelma eikä missään nimessä yliarvostettu.