Minne puhumaan?

Olen kaappitapaus ja elän ympäristössä, jossa (liekö omaa paranoiaa vai todellisuutta) perheelle ja ystäville ei kannata avata suutaan mistään seksuaalisuuteen vihjaavastakaan. Silti haluaisin sekä lukea että kirjoittaa muitten LGBT ihmisten kokemuksia ja/tai seksuaalisuudesta yleensä.

Onko kukaan teistä sattumoisin törmännyt tai tarkoiteksellisesti löytänyt ilmaista, suht hyvätasoista foorumia tai vastaava keskustelupalstaa aiheeseen liittyen? Jos olette, mistä moinen löytyisi?

4

254

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • petzq

      Moi! Tuntuu vähän sille, että ollaan samassa umpikujassa. Minäkin elän ympäristössä, jossa on parempi pysyä kaapisssa. Olen jonkin aikaa etsinyt yhteisöä, jossa voisi avoimesti jakaa ajatuksia samasta sukupuolesta tulematta leimatuksi, mutta ne taitavat olla kiven alla.

    • 20+12

      Onko paikkakunnallanne Setan bi-tapaamisia? Niissä voinee käydä melko varmana, että paikalla olijat eivät liikoja juoruile.

      Itse en ole niissä käynyt, olisi mukava kuulla minkälaisia tapaamisia ne ovat? (mitä ikäluokkaa, minkälaisia kävijöitä, minkälainen ilmapiiri, yms)

    • Tervetuloa umpikujaan, petzq. :D

      Tedän että seudulleni on perustettu vastikkään jonkin sortin Setan alajärjestö ja olen harrastanut ahkeraa Facebooks stalkkausta. (varmaan käynyt sivulla enemmän kuin varsinaiset jäsenet... ) Hetken ajattelin jo mennäkin sinne, mutta jänistin viime hetkellä.

      En tiedä, vaikka kaikessa hiljaisuudessa naisia katsellessani tai päiväunelmoidessani en tunne asiaa mitenkään udoksi tai häpeiltäväksi, niin ajatus siitä että julkisesti, tai edes vähemmän julkisesti, tunnustaisin ihmiselle kasvoista kasvoihin olevani jotain muuta kun hetero on aivan pöyristyttävä ajatus. Ehkä sitten joskus, kun olen päässyt asiasta tarpeeksi jauhamaan ja käsittelemään, eikä se tunnu enää niin isolta asialta...

    • petzq

      Kiitos kiitos :D

      Olen kouluttautun/koulutautumassa sellaiselle alalle, jossa menestyäkseen ei uskalla poiketa massasta, joten setan kekkerit on suosiolla jätettävä muille.

      Olen pitkään tiennyt, että molemmat sukupuolet kiinnostavat, mutta tunne ei ole molempiin yhtä vahva. Tunnustin kerran vastakkaiselle sukupuolelle olevani bi. Järkytyin itse lipsautustani, niin pahasti että tämä kaverisuhde ajautui väärille raiteille monen kimurantin suhdekuvion kautta.

      Enempiä en halua aiheesta julkisesti avautua, mutta jos jutustelua voi jossain muualla jatkaa salaisemmin, niin ehdotuksia ilmoille.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      19
      4983
    2. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      529
      2563
    3. Alahan tulla paikkaamaan tekojas

      Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.
      Suhteet
      19
      2172
    4. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      150
      2155
    5. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      23
      1813
    6. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      82
      1634
    7. Tekisin mitä vaan että

      Pääsisin eroon susta.
      Ikävä
      146
      1525
    8. Tietääkö kaivattusi että

      olet häneen ihastunut? 🤠
      Ikävä
      113
      1141
    9. Nainen, vaikka olen ja asun yksin

      Saan silti seksiä aina kun tahdon. :/
      Ikävä
      127
      907
    10. Olisitko maailmani?

      Ajattelen sinua ja pelkään välillä, että olenko antanut sinulle liikaa kannettavaksi. Olenko vaatinut sinulta aivan liik
      Ikävä
      40
      869
    Aihe