viimeisimmästä potilaasta, kuudes kaikkiaan.
Rauhallisesti se siinä lepäsi ja pää oli pienen leipäpalan päällä ressukalla. Matka kurkkupenkkiin oli päättynyt ikävästi.
Krematorio hautaus ja aammen päälle.
Rauhallisesti se siinä lepäsi ja pää oli pienen leipäpalan päällä ressukalla. Matka kurkkupenkkiin oli päättynyt ikävästi.
Krematorio hautaus ja aammen päälle.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kuvalinkki puuttuu?
http://www.sll.fi/varsinais-suomi/kuvablogi/nisakkaat/metsamyyra.jpg
Pirteältähän tuo näyttää. Missä se leipäpala on ?
"Rauhallisesti se siinä lepäsi ja pää oli pienen leipäpalan päällä ressukalla. Matka kurkkupenkkiin oli päättynyt ikävästi."
Outoja on sun juttus pukeli aina ollutkin, mutta tuo kyllä on ihan pirteä otus, en minä ainakaan ymmärrä miksi tuota otusta krematorio kutsuu ???
Vai onko sulla pakkasessa puute myränlihasta?
No oli ehkä vanha kuva.
Viimeisin kuva hänestä http://puutarha.net/keskustelu/aihekuva.asp?id=499797
Söpö mikä söpö mutta olis suotavaa etteivät tunge itseään ihmisten nurkkiin, myyräkuume kun ei oo leikin asia vaan aika rankka tauti.
No, hitsi jos ne söisivätkin vain yhden kurkun ja kokonaan, mutta, kun jokaisesta pitää maistaa.
Onneksi nyt rotanlossien avulla on itsellekin jotain jäänyt, vaikka pikkuisen tuntuu pistos rinnassa kyllä.