Tere. Olemme harkitsemassa Planian Vilmaa, onko kenelläkään kyseistä rinnetaloa?? Kokemuksia Planiasta toimittajana?. Tarjous oli mielestämme kohtuullinen.
Plania
kokemusta?
31004
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ettei käy niin kuin jollekkin kävi muutama viikko sitten että asennusporukka pystytti Planian aivan väärään paikkaan.
vaikka valatte/muuraatte itse. Valitkaa vastaavava joka käy paikanpäällä mittamassa. Kirjoituspöydällä pelkällä kumileimalla, ei tiedä onko mitat kohdallaan, mettään menee humina vain kuuluu. Planialla luotettiin että sokkeli on oikeissa mitoissan, näin ei kuitenkaan ollut. Perustukset eivät kuulu, muutamaa poikkeusta lukuunottamatta toimittajalle. Vert. Ainasoja. Samanlainen tapaus on tulossa Jukan osalle n. 2kk. kuluttua, muurauksessa kokonais heitto 19cm. Isä kun on vanha muurari. Ihmettelen vaan, kuinka seinät saadaan kohdalleen. Säästöhän löytyy siitä kun päätyseinät ovat osaksi tyhjän päällä. Salmiakkiin on aika vaikea pystyttää neliötä.
plania talo, talopaketti tulee lokakuussa. Tähän asti palvelu loistavaa, ei moittimista muutakun hinnassa. Toivottavasti se kuitenkin kannatti. Myyntiedustaja hoitaa hommansa todella hyvin, käy kaikki asiat perusteellisesti läpi. Ja soittaa saa vaikka yöllä =) Edustaja hoitaa tarpeen mukaan itse neuvottelut rakennusviranomaisiin, tänään viimeks oli sinne yhteyksissä. Muuta en osaa vielä kertoa, kun paketti tulee vasta syksyllä, mutta tähän asti ollaan tyytyväisiä!