Mahdollisuus muutokseen

PK-seutu 15.9.-

Medialähetysjärjestö IRR-TV sekä 65 kristillistä seurakuntaa ja järjestöä laajalla pääkaupunkiseudulla toteuttavat yhdessä suuren Mahdollisuus Muutokseen -mediakampanjan 15.9.-15.10.2011. Seurakunnat kokoavat keskuudestaan parhaita henkilökohtaisia kertomuksia siitä, kuinka Jumala on muuttanut elämän, ja nostavat ne TV- ja radiokanaville, bussien ja metrojen mainospintoihin, ulkomainostauluihin, alueen valtalehtiin, internetiin, sosiaaliseen mediaan jne. Kaikki mediat ”soittavat” 30 päivää samaa sanomaa yhtenäisellä brändillä suuren sinfoniaorkesterin tavoin: ”Jumala voi muuttaa elämäsi!” Median kautta kampanja ulottuu myös Uudenmaan ulkopuolelle tavoittaen yhteensä arviolta kaksi miljoonaa ihmistä.

Lisätietoja: http://koemuutos.fi/

3

244

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • PK-seutu 15.9.-15.10
    • jasesemm

      nämä kampajant kehittävät jotain aivan omaa , uutta uskontoaan, Jumalasta se ei ainakaan ole tai jumalaa palvelle.

      ko sivustolla olevaa rukoussta tai mitään sen tyyppistä rukousta jeesukselle ei missään raamatussa ole...


      http://www.muutokseen.fi/askeleet-muutokseen

      • Kaunis ja rohkea

        Muutos vaikuttaisi olevan asian ydin. Se sisältää myös tosiasiallisesti sen, että sinun täytyy muuttua kivaksi pikkuporvariksi, jotta olet kunnon kristitty. Voit koulia käytöstäsi mielyttäväksi ja asettua puolustamaan "oikeita" asioita sekä samalla rakentaa Avotakan kulisseihin sopivaa pikkusievää elämää. Tätä ei tietenkään sanota ääneen, koska se paljastaisi sanoman onttouden ja valottaisi omia motiiveja. Tuntien kampaniassa esiintyviä kristittyjä, voin kyllä havaita käytännön todistavan edellä sanotun täysin.

        Tunteenpurkaukseni nousee lähinnä halusta antaa ääni niille, jotka eivät täytä rivien välissä vaadittua standardia. He, jotka ovat niitä, joita muutokset ja parempi kohtalo ei ole kohdannut rukouksista, halusta ja yrityksistä huolimatta. Ihanat muutokset ovat todellisuutta yhä ihanille ihmisille ja muut saavat kaikessa rauhassa jatkaa katsomista peiliin, kuten kulunut ilmaus asian kiteyttäisi.

        Ei ole mikään ihme, että Niinistö on tällaisen kampanian suojelija, pikemminkin se on lähinnä johdonmukaista.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      113
      3511
    2. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      26
      2674
    3. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      68
      2458
    4. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      75
      2422
    5. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      17
      2232
    6. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      31
      2109
    7. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      10
      2061
    8. Kerro kaivattusi etunimi

      Naisille
      Ikävä
      87
      1893
    9. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      4
      1705
    10. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      26
      1612
    Aihe