Mitä tehdä kanarialla?

H87

Osaisiko joku antaa hyviä vinkkejä mitä tehdä Kanarian saarilla? Reissu sijoittuu marraskuun alkuun. Kolmesti olen kaanrialla jo käynyt ja vähän sitä sun tätä jo koettu mm: vesipuisto, cocodrillo park, atlantico shopping center, paikalliset markkinat yms.
Playa del Ingles ja maspalomas nähty ja koettu
Olisi kiva tietää mitä kivaa tekemistä muissa kaupungeissa on esim. las palmas, jos sinne tekis päivä reissun tai jokin muu kaupunki jossa nähtävää ja koettavaa.

3

434

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ideanakkari

      No vähän riippuu siitä mikä sinua kiinnostaa, mutta esim Puerto de Mogan on nätti paikka käydä, sitten esim joku veneretki, Las Palmasissa löytyy kirkkoja, museoita, shoppailua, ravintoloita... Saaren sisäosissa vuokra-autolla näkee taas ihan erilaista maisemaa, patojärviä jne. Arguineguinissa kuulemma hyviä kalaravintoloita ja muutenkin vähän sellaista paikallistakin meininkiä, ei pelkkää turistijuttua. Kauniita rantoja kuulemma Amadores ja Anfi Beach, näissä en ole käynyt kun tuo rantaelämä on siellä jäänyt aika vähiin. Tässä nyt jotain, toivottavasti joku kiinnosti.

    • H87

      Kiitos kovasti vinkeistä. Moni juttu kuulosti hyvältä, varsinkin veneretki:)

    • Jormä

      Ainakin kantsii ryypätä kunnolla

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      74
      5028
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      33
      2801
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      40
      2554
    4. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      26
      1963
    5. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      1872
    6. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      1739
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      95
      1732
    8. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      166
      1593
    9. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      24
      1358
    10. Miehelle...

      Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät
      Ikävä
      94
      1210
    Aihe