Aseet poispoispois

Kerran laukeava

Aseet ovat vaarallisia. Niillä suoritetaan koulusurmia ja joukkosurmia. Varsinkin monta kertaa laukeavilla aseilla suoritetaan suomalaisissa kodeissa murhia joka viikko. Monesti laukeavat aseet pois-pois-pois.

Vain metsästysaseet voisin sallia. Jos joku sanoo omistavansa kerran ampuvan metsästysaseen, voin antaa hänelle pelastuksen...

...Noh, jos tarkemmin ajattelee, niin tämäkin metsästävä asemies on luultavasti päästään pipi asehiplari. Ei muuta kuin aseet häneltäkin poispoispois.

Voisin tarjota vapautuksen jollekin täysipäiselle ritsalla-ampujalle, mutta niitä ei meillä ole, joten ei muuta kuin kaikki asemiehet yhteiskunnasta poispoispoispois.

Ehdottomasti ja heti poispoispoispois. Mutta nyt taisi jäädä levy pyörimään poispoispoispoisasepoispois olenjeesus poispois

pois pois pois

pois pois

munat pois

pois

pois

21

372

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Bois
    • Kerta liikaa

      No jos useammin laukeavat poistetaan, niin eipä jää muita kuin se kertakäyttö sinko.... Mutta silläkin tulee pahaa jälkeä.
      Myös useampaan kertaan sytytettävät sytkärit on poistettava, joten jää enää tulitikut. Ne ei toimi kuin kerran...

    • Kaikkipöhkötyhtykää

      "Monesti laukeavat aseet pois-pois-pois."

      Tuskin mistään saa kertakäyttöisiä kivääreitä sillä kaikki ne voidaan ladata uudelleen ja ampua monesti.

      • -

        Asehiplareita! Singon mainitseminenkin olisi kriminalisoitava. Moisesta joukkotuhoaseesta keskustelu on silkkaa terrorismin ja kouluammuskelun suunnittelua.

        Voin antaa armon, jos anotte sitä polvillanne. Siinäkin tapauksessa joudutte ikuiseen maanpakoon, ja saatte pitää korkeintaan ritsanne kuminauhan. Kaiken muun valtio takavarikoi säätämällä poikkeuslain. Tämä maa ei tarvitse asemiehiä.


    • Selma Laageri

      "Jos sotahullun näkisin, niin silmille sen räkisin", sanoi Juice Leskinen.

      Taisi taiteilija nähdä rauhanliturgien läpi.

    • Alvar Tuppurakoipi

      Sehän voi ase itsekseen alkaa ampumaan ja panoskin menee patruunapesään itsekseen ilman ihmistä.
      Autot pitää kans kieltää.
      Sehän voi autokin ajaa koulun pihalle välitunnilla, jossa on 200 oppilasta
      viettämässä rauhallista välituntia ja yht'äkkiä pihaan kaahaa auto hurjalla
      nopeudella oppilaiden sekaan.
      Siinähän kuolee ja lopukkaantuu mahottomasti nuoria ihmisiä.
      Ei siinä monikaan kerkiä juosta karkuun, kun ei kukaan voi tällaista aavistaa.
      Koulujen ympärille on ehdottomasti rakennettava betoniporsaita
      1,5 m korkeita ja 3 m leveitä ja 2 m paksuja, jotta ei vaan missään tapahdu ensimmäistä tällaista tapausta.
      Jälkeenpäin on sitten turha jossitella.

    • -

      Minusta jokainen, joka on joskus ajanut ylinopeutta, on vähintäänkin epäilyttävä henkilö, joka pitäisi ottaa erikoistarkkailuun ja mielellään ottaa auto kokonaan pois.

      Ajatelkaapa: ylinopeutta harrastava henkilö ei piittaa säännöistä eikä muiden hengestä. Tällainen piittaamaton lakia rikkova henkilö voi milloin tahansa ajaa hengiltä vaikkapa kouluun menevän pikkulapsen.

      • Ollut ilman

        No aselupa/-luvat voi kyllä lähteä ylinopeutta ajamalla...
        Jos ampuu ihmisen (tai useammankin) ei ajokorttia oteta pois. (paitsi jos välttää tuomion vetoamalla mielisairauteen).
        Ihmisen ampuminenhan on muuten ilmeisesti ihan normaalia??


      • Kun pidät
        Ollut ilman kirjoitti:

        No aselupa/-luvat voi kyllä lähteä ylinopeutta ajamalla...
        Jos ampuu ihmisen (tai useammankin) ei ajokorttia oteta pois. (paitsi jos välttää tuomion vetoamalla mielisairauteen).
        Ihmisen ampuminenhan on muuten ilmeisesti ihan normaalia??

        näissä surmaamisissa välillä kolmen vuoden tauon, niin taas olet oikeudessa ensikertalaisena...


    • asdg32gawg23f2

      Kaikista paras mentaalihoito. On se fingerporin toimintaterapia. Kun joutuu höykytetyksi kunnolla ja ei voi saada kunniaansa takaisin kannattaa siirtyä 'toimintaterapiaan'. Tulee paljon parempi olo ja ympäristökin joutuu pohtimaan vaikeampia kysymyksiä. Kuin tuleeko töllöstä jotain?

    • voi jee

      Sisältöä elämään. Kanavapaketti.

    • Anonyymi

      Vanhanajan välihousut kiellettävä, niissä on vyötäröllä kuminauha mistä voi rakentaa todella järkyttävän tehokkaan ritsan.

    • Anonyymi

      Suomessa pitäisi kieltää viina ja veitset.

    • Anonyymi

      Ase yhtä vaarallinen, kuin suokuokka. Vain puuta ja rautaa.

    • Anonyymi

      Aika on semmoinen, että kannattaa niitä aseita paremminkin ruveta hamstraamaan. Nimittäin kohta joutuu suojelemaan itseään viranomaisilta, jotka pakolla yrittävät injektoida Bill Gatesin rokotteen meihin jokaiseen. Katotaan vaikka.

    • Anonyymi

      meidän kylällä on yksi homoseksuaali.

    • Anonyymi

      Isäsi laukesi kerran liikaa.

    • Anonyymi

      Aamuisin on vaikea nähdä kauas.

    • Anonyymi

      Hyvä idea
      Sitten kaikki veitset ja haarukat pois. Pienimmätkin narunpätkät pois. Näillähän tapetaan maailmassa paljon ihmisiä.

      Ei tule nyt mieleen yhtään asetta joka olisi itse ladannut itsensä ja tappanut jonkun.
      Aina tarvitaan tähän toimintaan ihminen.Puukkoa käyttää ihminen. Itse puukko ei tapa itsekseen ketään.
      Maailmasta pitäisi kerätä aika paljon pois tavaraa jotta saisimme tällä aloituskommentilla turvallisen maailman.
      No kirjoittaja oli se henkilö jolle vallesmanni ei antanut sitä aselupaa..
      Kjähää,,ää

    • Anonyymi

      Joskus mietiin aseita kun koskettelen itseäni. Tänään söin aamiaiseksi paahtoleipää.

    • Anonyymi

      Aamulla kun kävelin kuntoutukseen näin pienen kanin, halusin ampua sen, mutta minulla ei ole mopoa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      79
      11756
    2. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      98
      8919
    3. Kovan viikon ilta pitäisi lakkauttaa

      Käytännössä pelkkää SDP:lle ilkkumista koko ohjelma veronmaksajien kustannuksella.
      Maailman menoa
      83
      4703
    4. Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon

      Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka
      Maailman menoa
      27
      4040
    5. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      100
      3984
    6. Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen

      Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti
      Maailman menoa
      6
      3886
    7. Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta

      Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j
      Maailman menoa
      9
      3670
    8. Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA

      , ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle
      Perussuomalaiset
      22
      3482
    9. Perussuomalaisiin minä luotan

      Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.
      Maailman menoa
      42
      3285
    10. Yksi kuoli kolarissa Outokummussa

      -toisen auton kuljettajaa epäillään rattijuopumuksesta. Toisen auton kyydissä oli kuljettajan lisäksi neljä ihmistä. Hei
      Outokumpu
      47
      2834
    Aihe