Aseet poispoispois

Kerran laukeava

Aseet ovat vaarallisia. Niillä suoritetaan koulusurmia ja joukkosurmia. Varsinkin monta kertaa laukeavilla aseilla suoritetaan suomalaisissa kodeissa murhia joka viikko. Monesti laukeavat aseet pois-pois-pois.

Vain metsästysaseet voisin sallia. Jos joku sanoo omistavansa kerran ampuvan metsästysaseen, voin antaa hänelle pelastuksen...

...Noh, jos tarkemmin ajattelee, niin tämäkin metsästävä asemies on luultavasti päästään pipi asehiplari. Ei muuta kuin aseet häneltäkin poispoispois.

Voisin tarjota vapautuksen jollekin täysipäiselle ritsalla-ampujalle, mutta niitä ei meillä ole, joten ei muuta kuin kaikki asemiehet yhteiskunnasta poispoispoispois.

Ehdottomasti ja heti poispoispoispois. Mutta nyt taisi jäädä levy pyörimään poispoispoispoisasepoispois olenjeesus poispois

pois pois pois

pois pois

munat pois

pois

pois

21

369

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Bois
    • Kerta liikaa

      No jos useammin laukeavat poistetaan, niin eipä jää muita kuin se kertakäyttö sinko.... Mutta silläkin tulee pahaa jälkeä.
      Myös useampaan kertaan sytytettävät sytkärit on poistettava, joten jää enää tulitikut. Ne ei toimi kuin kerran...

    • Kaikkipöhkötyhtykää

      "Monesti laukeavat aseet pois-pois-pois."

      Tuskin mistään saa kertakäyttöisiä kivääreitä sillä kaikki ne voidaan ladata uudelleen ja ampua monesti.

      • -

        Asehiplareita! Singon mainitseminenkin olisi kriminalisoitava. Moisesta joukkotuhoaseesta keskustelu on silkkaa terrorismin ja kouluammuskelun suunnittelua.

        Voin antaa armon, jos anotte sitä polvillanne. Siinäkin tapauksessa joudutte ikuiseen maanpakoon, ja saatte pitää korkeintaan ritsanne kuminauhan. Kaiken muun valtio takavarikoi säätämällä poikkeuslain. Tämä maa ei tarvitse asemiehiä.


    • Selma Laageri

      "Jos sotahullun näkisin, niin silmille sen räkisin", sanoi Juice Leskinen.

      Taisi taiteilija nähdä rauhanliturgien läpi.

    • Alvar Tuppurakoipi

      Sehän voi ase itsekseen alkaa ampumaan ja panoskin menee patruunapesään itsekseen ilman ihmistä.
      Autot pitää kans kieltää.
      Sehän voi autokin ajaa koulun pihalle välitunnilla, jossa on 200 oppilasta
      viettämässä rauhallista välituntia ja yht'äkkiä pihaan kaahaa auto hurjalla
      nopeudella oppilaiden sekaan.
      Siinähän kuolee ja lopukkaantuu mahottomasti nuoria ihmisiä.
      Ei siinä monikaan kerkiä juosta karkuun, kun ei kukaan voi tällaista aavistaa.
      Koulujen ympärille on ehdottomasti rakennettava betoniporsaita
      1,5 m korkeita ja 3 m leveitä ja 2 m paksuja, jotta ei vaan missään tapahdu ensimmäistä tällaista tapausta.
      Jälkeenpäin on sitten turha jossitella.

    • -

      Minusta jokainen, joka on joskus ajanut ylinopeutta, on vähintäänkin epäilyttävä henkilö, joka pitäisi ottaa erikoistarkkailuun ja mielellään ottaa auto kokonaan pois.

      Ajatelkaapa: ylinopeutta harrastava henkilö ei piittaa säännöistä eikä muiden hengestä. Tällainen piittaamaton lakia rikkova henkilö voi milloin tahansa ajaa hengiltä vaikkapa kouluun menevän pikkulapsen.

      • Ollut ilman

        No aselupa/-luvat voi kyllä lähteä ylinopeutta ajamalla...
        Jos ampuu ihmisen (tai useammankin) ei ajokorttia oteta pois. (paitsi jos välttää tuomion vetoamalla mielisairauteen).
        Ihmisen ampuminenhan on muuten ilmeisesti ihan normaalia??


      • Kun pidät
        Ollut ilman kirjoitti:

        No aselupa/-luvat voi kyllä lähteä ylinopeutta ajamalla...
        Jos ampuu ihmisen (tai useammankin) ei ajokorttia oteta pois. (paitsi jos välttää tuomion vetoamalla mielisairauteen).
        Ihmisen ampuminenhan on muuten ilmeisesti ihan normaalia??

        näissä surmaamisissa välillä kolmen vuoden tauon, niin taas olet oikeudessa ensikertalaisena...


    • asdg32gawg23f2

      Kaikista paras mentaalihoito. On se fingerporin toimintaterapia. Kun joutuu höykytetyksi kunnolla ja ei voi saada kunniaansa takaisin kannattaa siirtyä 'toimintaterapiaan'. Tulee paljon parempi olo ja ympäristökin joutuu pohtimaan vaikeampia kysymyksiä. Kuin tuleeko töllöstä jotain?

    • voi jee

      Sisältöä elämään. Kanavapaketti.

    • Anonyymi

      Vanhanajan välihousut kiellettävä, niissä on vyötäröllä kuminauha mistä voi rakentaa todella järkyttävän tehokkaan ritsan.

    • Anonyymi

      Suomessa pitäisi kieltää viina ja veitset.

    • Anonyymi

      Ase yhtä vaarallinen, kuin suokuokka. Vain puuta ja rautaa.

    • Anonyymi

      Aika on semmoinen, että kannattaa niitä aseita paremminkin ruveta hamstraamaan. Nimittäin kohta joutuu suojelemaan itseään viranomaisilta, jotka pakolla yrittävät injektoida Bill Gatesin rokotteen meihin jokaiseen. Katotaan vaikka.

    • Anonyymi

      meidän kylällä on yksi homoseksuaali.

    • Anonyymi

      Isäsi laukesi kerran liikaa.

    • Anonyymi

      Aamuisin on vaikea nähdä kauas.

    • Anonyymi

      Hyvä idea
      Sitten kaikki veitset ja haarukat pois. Pienimmätkin narunpätkät pois. Näillähän tapetaan maailmassa paljon ihmisiä.

      Ei tule nyt mieleen yhtään asetta joka olisi itse ladannut itsensä ja tappanut jonkun.
      Aina tarvitaan tähän toimintaan ihminen.Puukkoa käyttää ihminen. Itse puukko ei tapa itsekseen ketään.
      Maailmasta pitäisi kerätä aika paljon pois tavaraa jotta saisimme tällä aloituskommentilla turvallisen maailman.
      No kirjoittaja oli se henkilö jolle vallesmanni ei antanut sitä aselupaa..
      Kjähää,,ää

    • Anonyymi

      Joskus mietiin aseita kun koskettelen itseäni. Tänään söin aamiaiseksi paahtoleipää.

    • Anonyymi

      Aamulla kun kävelin kuntoutukseen näin pienen kanin, halusin ampua sen, mutta minulla ei ole mopoa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pehmeää laskua

      Sinulle. Muutaman kilsan päästä. Mieheltä, joka salaa välittää.
      Ikävä
      94
      3762
    2. Nainen olet minun

      Olen ominut sinut itselleni, täysin itsekkäistä syistä. Haluan rakastella sinua nainen, toivottavasti sinäkin minua. Oli
      Ikävä
      45
      3144
    3. Sille ei voi enää mitään

      Miten kaikki meni aiemmin. Oon aivan lukossa 🔒 Tuskin uskallat enää mitää tehdä. Ehkä pitää luovuttaa vaan.
      Ikävä
      97
      2749
    4. Harmi jos ei enään nähdä

      Ehkä se on parempi näin kuitenkin. Ehkä jotain uutta löytyy. Uskon ja toivon että olet onnellinen. Sinussa on kaikki
      Ikävä
      57
      2430
    5. Merja Kyllönen: Ero

      Joko uusi kierroksessa
      Suomussalmi
      134
      2397
    6. Mukavaa päivää

      Miehelle 🖕❤️‍🔥 Kahvia ja kävelylle🌞
      Ikävä
      61
      2388
    7. Miten suhtauisitte jos kaivattunne sanoisi, ettei hänestä ole seurusteluun

      mutta seksi, hellyys ja yhdessäolo kelpaa kyllä??
      Ikävä
      117
      2367
    8. Vau miten upea nainen!

      Näytit todella tyrmäävältä. 🤩😍 En meinannut saada katsettani irti sinusta.
      Tunteet
      21
      2284
    9. Kunpa minä tietäisin

      Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv
      Ikävä
      23
      2276
    10. En voi sanoa että toivon sinulle hyvää.

      Ei meitä ole tarkoitettu yhteen.
      Ikävä
      64
      2070
    Aihe