Sivu ois semmonen pienen piirin sivu minne tulis lähinnä vaan kuvia ja sit vielä vieraskirja jota voisin ite hallita ja kävijälaskuri joka ei tarvii olla julkinen se mikä on helpoin mistä kuitenkin näkis paljonko on kävijöitä.
Lähtökohtana on se etten osaa koodata mitään.
Lähtökohtana on se etten osaa koodata mitään.
Vastaukset 4
Vanhimmat
http://kuvablogi.com/
siitä vaan kuvia siirtämään ja sitä rataa...
Näkeekö tuolta moniko on käyny kattomassa kuvia? Kun se siinä on se oleelisin kun en viiti panostaa tohon kuvien päivitykseen jos ei ole kävijöitäkään. Ja kuten sanoin haluan et se on pienen piirin sivu niin haluan vaan et tietyt näkevät (erään toisen sivun käyttäjät) enkä mitään salasanan tai rekisteröitymisen takana. Kun se sivu ois www.jotakin.jotakin niin sinne tuskin ylimääräisiä eksyis.
Sanoisin että tutustu Googlen palveluihin. Kun on Gmail-tili, tulee mukana paljon muutakin. Mm. Sitesit joilla voi tehdä nettisivuja. Ne voi olla täysin julkisia tai rajattuja. Samalla Googlelta tulee web-Picasa jonne voi lisätä kuvia ja kuvakohtaisesti näkee montako kertaa kuvaa on katsottu.
http://wordpress.com/