Kiimamittarin hankintaan vaan!

Tutustuin ja tilasin kiimamittarin. Tuttu suositteli kiimamittaria ja oli niin tyytyväinen ostokkiinsa. Odottelen nyt innolla lähetystä saapuvaksi. Toivon,
että kohta loppuu tämä "24h hännän alusen kyttääminen" - jos ei lopu niin ainakin helpottuu. Hyvä, kun on joku joka on lähtenyt selvittämään näitä maailmalla olevia laite. Mistä näitä muuten tietäisi hankkiakaan, sitä vain jatkaisi samalla mallilla eteenpäin. Muille myös vinkiksi: www.natacom.com
9915
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

No jo on mittarin keksineet. Jotenkin vain epäilyttää kyseinen laite . Laitappa tietoa palstalle toimivuudesta kun olet testannut värkin

Äänestä
  • Nyt on sitten kiimamittarilla testauksia tehty ja siemennykset saatu jo useammalta ongelmatapaukselta kohdilleen. Laite näyttää siis toimivan. Helppohan tuo on käyttää ja mikä parasta tuloksen näkee heti. Kaksi elikkoa (testauksen perusteella siemennysaikaa kohdennettu oikeaksi) näyttäisi jo olevan kantaviakin. Eivät olleet ainakaan kiimassa kolmen viikon päästä siemennyksestä. Toinen oli vielä tapaus, jonka olisin varmaankin siementänyt jos ei ollut tätä kiimamittaria eli mittari näyttikin, että ei ole kiimassa. Muuten vaan lehmä halusi siellä muiden mukana pyöriä. Eipä tullut nyt siemennettyä kantavaa. Näitäkin kun on sattunut.
    Ja sitten ...
    "24hännänalusen" kyttääminen on helpottunut!!! Kiitos kiimamittarin!

    Äänestä

  • Kiimat alkaa löytyä kirjoitti:

    Nyt on sitten kiimamittarilla testauksia tehty ja siemennykset saatu jo useammalta ongelmatapaukselta kohdilleen. Laite näyttää siis toimivan. Helppohan tuo on käyttää ja mikä parasta tuloksen näkee heti. Kaksi elikkoa (testauksen perusteella siemennysaikaa kohdennettu oikeaksi) näyttäisi jo olevan kantaviakin. Eivät olleet ainakaan kiimassa kolmen viikon päästä siemennyksestä. Toinen oli vielä tapaus, jonka olisin varmaankin siementänyt jos ei ollut tätä kiimamittaria eli mittari näyttikin, että ei ole kiimassa. Muuten vaan lehmä halusi siellä muiden mukana pyöriä. Eipä tullut nyt siemennettyä kantavaa. Näitäkin kun on sattunut.
    Ja sitten ...
    "24hännänalusen" kyttääminen on helpottunut!!! Kiitos kiimamittarin!

    Samat kokemukset myös täällä. Kannatti hankkia, vaikka epäilytti koko vempain, kun kuulin asiasta..

    Äänestä

  • Kiimannappaaja kirjoitti:

    Samat kokemukset myös täällä. Kannatti hankkia, vaikka epäilytti koko vempain, kun kuulin asiasta..

    Kiitos vinkistä kaikille! Kiima-asiat helpottuivat meidän navetassa kerralla. Voin vain yhtyä edellisiin, että laite todella toimii.

    Äänestä


Mietin kahden välillä eli kiimamittari vai pikaprogesteronitesti. Noita pikaprokkia ei ole ollut saatavissa vähään aikaan, joten päädyin pikaprogesteronilaitteen hankintaan, kun tuloksen saa myös numeroarvona. Ei ole pahan hintainenkaan, kun prokkanäytteitä tulee muutenkin käytettyä runsaanpuoleisesti. Ja vielä Soomi ohjelmalla ohjeistuksilla. Pikaproggaa saa http://natacom.com/natashop/index.php/hormonost-milk-progesteronitesti.html

Äänestä
  • Tiedoksi: Toimii!

    Äänestä

  • Sama laite näyttääpi olovan

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kiimat kadoksissa kirjoitti:

Tutustuin ja tilasin kiimamittarin. Tuttu suositteli kiimamittaria ja oli niin tyytyväinen ostokkiinsa. Odottelen nyt innolla lähetystä saapuvaksi. Toivon,
että kohta loppuu tämä "24h hännän alusen kyttääminen" - jos ei lopu niin ainakin helpottuu. Hyvä, kun on joku joka on lähtenyt selvittämään näitä maailmalla olevia laite. Mistä näitä muuten tietäisi hankkiakaan, sitä vain jatkaisi samalla mallilla eteenpäin. Muille myös vinkiksi: www.natacom.com

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu