Valkoisen salvian käyttö

UusAvutonNoita-92

8

5664

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tarkoituksena on saada tuo nippu savuamaan. Eli sytytä toinen pää nyytistä ja kun näet että siinä on hehkuvaa, sammuta tuli. Nyt sen sytytetyn pään pitäisi savuta ja tätä savuamista voi yllyttää joko varovasti puhaltamalla niin, että kyteminen vahvistuu tai sitten löyhyttelemällä kädellä.

      Tuossa äkkiseltään näytetään miten itseä puhdistetaan. En tiedä henkilön uskonnollista kantaa, mutta idean saa näkemällä videosta miten tuo nyytti toimii.
      http://www.youtube.com/watch?v=P4C9_waQIds

    • NoidaltaPmpettiä

      Magikasi riippuu myös sisäisestä tulesta ja samoin myös synteettisistä tukiyksiköistä. Tietty rituaalit tms. saattavat kiinnittää korkeampien huomion ja sitä kautta supporttia voi tulla tarvittaessa (?)

    • white sage

      Valkoista salviaa käytetään tilojen, asioiden sekä esineiden puhdistamiseen ja siunaamiseen. Tarkempia ohjeita löytyvät http://viiskanta.fi -verkkokaupan salvianippujen tuotekuvauksesta. http://www.viiskanta.fi

      Tuolta voit valita haluansa kokoisen salvianipun ja lukea käyttöohjeet:
      /index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=6&Itemid=74.

    • pentagrammi89
    • WhiteSage

      Järjetöntä maksaa Suomen hintoja... Menkää eBayhin! Monta kertaa halvempaa.

    • WhiteSage

      Ensinnäkin Suomesta sitä ei kannata ostaa...... hinta moninkertainen muihin maihin nähden eli eBayhin! Ja eihän sun tarvitse koko kimppua hassata..... Hommaa palamaton astia, niitä suitsuke astioita myydään monenlaisia tai sitten ihan perinteinen Abalon simpukka.... Käy vaikka teräksinen kissanruokakuppi kunhan tulta kestää ja sinne murustelet jonkun verran lehdyköitä ja myös tarvitse sen "takkasytkärin" koska ne syttyy huonosti.
      Sitten valkoinen kynttila ja lausut Isä Meidän rukouksen...... Noin viikon verran niin uskoisin että kaikki "ylimääräinen" on kadonnut.

    • Anonyymi

      Valkosalviaa käytän joidenkin kuukausien välein puhdistamaan kodin. Ainakin kasvi on antibakteerinen ja raikastaa sisäilmaa ja kai se jotenkin "keventää" omaa tilaa ja kotia. Ostin puntin Era Novasta, tosiaankaan ei kannata koko kimppua heti uhrata. Useampaan kertaan menee puntti. Kannattaa asettaa intentio ja olla rauhallinen sekä tahtoa hyvää. Siivous/meditointi tai jooga voi olla hyvä ennen. Ole kiitollinen ja pyydä negatiivisia energioita poistumaan. Kannattaa pitää ikkuna auki. Itse käytän nykyään alustana simpukan kuorta, joka symboloi vettä. Suitsuke (tässä salvia) symboloi ilmaa, tulta ja maata. Voit myös asettaa toiveen: esim.vauraus ja/tai terveys. Kerran kun eräs ystäväni tuli salviapuhdistuksen jälkeen käymään hän sanoi mitä olen täällä tehnyt? Aluksi hän ajatteli sisustuksen muutosta tms., mutta sanoin sen olleen salvia.

    • "Sillä niin on Jumala maailmaa rakastanut, että hän antoi ainokaisen Poikansa, ettei yksikään, joka häneen uskoo, hukkuisi, vaan hänellä olisi iankaikkinen elämä. " Joh. 3:16

      Kääntykää Jeesuksen puoleen!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      195
      7334
    2. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      130
      3310
    3. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      116
      1954
    4. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      61
      1912
    5. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      61
      1867
    6. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      19
      1819
    7. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

      Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
      Maailman menoa
      84
      1807
    8. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      6
      1685
    9. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      17
      1561
    10. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      72
      1436
    Aihe