Taas vaihteeksi päästiin maailman väkiluvussa uusille miljardilukemille. Minkäänlaista hillintää ei näytä olevan näköpiirissä kun ihminen se vaan sikiää ja sikiää. Suuret alueet maapallosta on jo tuhottu peruuttamattomasti liikakansoituksella ja osa ihmisistä näyttää haluavan täyttää loputkin alueet pennuillaan. Mikään ei viittaa siihen, että parempaan suuntaan oltaisiin menossa.
Miksi näin? Ihmettelen todellakin miksi joillakin on tarve hankkia älytön määrä lapsia. Mikään kohtuus ei näytä riittävän vaan lisää on tehtävä, vaikka useat eri tahot ovat sitä mieltä, että liikakansoitus on jo suuressa osaa maailmaa katastrofaalinen ongelma.
Nyt jos koskaan olisi saatava aikaiseksi maailmanlaajuinen hillintäkuuri sikiävyydelle. Yhden lapsen politiikka ja jos välttämättä haluaa ympärilleen pentulauman niin silloin ensisijainen ratkaisu tulisi olla adoptio.
Tiedän, että saan osakseni suuttumusta ja viesti todennäköisesti poistetaan palstalta pian. Se ei kuitenkaan poista maailmanlaajuista väesstöräjähdyksen ongelmaa.
Olen masentunut!
Lapsetonnna
1
127
Vastaukset
- yrrrjötulee
voin kertoa sinulle lyhyesti miksi suomessa hankitaan paljon lapsia.. nro 1 on se etteti tarvi mennä töihin
nro 2 saa hiton hyvät rahat(lapsarit,kodinhoidontuki, ehkä elarit). nro 3 voi istua netissä jauhamassa paskaa kun isoin koittaa hoitaa pienintä. ja nro 4 voi soskulle valehella että ukko muutti vittuun kuukaus sitte mutta ootan taas uutta lasta tokal viikolla. . ton takia nää sikiää. ja tiietkö mitkä voittaa maapallolla kun aika loppuu?nää rotat.. samassa paketissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2334169Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1122634Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit402380Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?811436Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1161426- 481169
- 781087
- 59963
- 45936
Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58921