Olen masentunut!

Lapsetonnna

Taas vaihteeksi päästiin maailman väkiluvussa uusille miljardilukemille. Minkäänlaista hillintää ei näytä olevan näköpiirissä kun ihminen se vaan sikiää ja sikiää. Suuret alueet maapallosta on jo tuhottu peruuttamattomasti liikakansoituksella ja osa ihmisistä näyttää haluavan täyttää loputkin alueet pennuillaan. Mikään ei viittaa siihen, että parempaan suuntaan oltaisiin menossa.

Miksi näin? Ihmettelen todellakin miksi joillakin on tarve hankkia älytön määrä lapsia. Mikään kohtuus ei näytä riittävän vaan lisää on tehtävä, vaikka useat eri tahot ovat sitä mieltä, että liikakansoitus on jo suuressa osaa maailmaa katastrofaalinen ongelma.

Nyt jos koskaan olisi saatava aikaiseksi maailmanlaajuinen hillintäkuuri sikiävyydelle. Yhden lapsen politiikka ja jos välttämättä haluaa ympärilleen pentulauman niin silloin ensisijainen ratkaisu tulisi olla adoptio.

Tiedän, että saan osakseni suuttumusta ja viesti todennäköisesti poistetaan palstalta pian. Se ei kuitenkaan poista maailmanlaajuista väesstöräjähdyksen ongelmaa.

1

113

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • yrrrjötulee

      voin kertoa sinulle lyhyesti miksi suomessa hankitaan paljon lapsia.. nro 1 on se etteti tarvi mennä töihin
      nro 2 saa hiton hyvät rahat(lapsarit,kodinhoidontuki, ehkä elarit). nro 3 voi istua netissä jauhamassa paskaa kun isoin koittaa hoitaa pienintä. ja nro 4 voi soskulle valehella että ukko muutti vittuun kuukaus sitte mutta ootan taas uutta lasta tokal viikolla. . ton takia nää sikiää. ja tiietkö mitkä voittaa maapallolla kun aika loppuu?nää rotat.. samassa paketissa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna niin nättinä Amsterdamin Business Foorumilla

      Upeasti edustaa taas Suomea ulkomailla meidän kansainvälinen superstaramme. Miksei persuilla ole ketään siedettävän näk
      Maailman menoa
      146
      9728
    2. Työeläkkeiden maksaminen on lopetettava

      Suomen talous on palkansaajien vuosikausia heikentyneen ostovoiman vuoksi niin kuralla, että palkkasumman jakamisessa ta
      Maailman menoa
      119
      7861
    3. Juuri nyt! Parturi bongattu Sannan seurassa!

      🌐 Breking News 📢 🗞️ 🆕 Kaksikko bongattu Suomen Helsingin Töölöstä. Kyllä. Sieltä samasta Töölöstä, josta kuppakin
      Maailman menoa
      34
      7644
    4. Sofia Virran pahoinpitelyä puolustetaan netissä

      HS soitti Virran pahoinpitelyä puolustaneille https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011516353.html
      Maailman menoa
      254
      7416
    5. Purra tekee hyvää työtä, me suomalaiset haluamme että hän jatkaa myös

      seuraavan hallituksen valtiovarainministerinä. Kovina aikoina pitää olla kova.
      Maailman menoa
      113
      6114
    6. Koska Minja Koskela ja Sofia Virta kääntyy islamiin?

      Sekä vihreät että vasurit selvästi pitävät islamista ja muslimeista, varsinkin naiset, joten voidaan olettaaa että nuo k
      Maailman menoa
      86
      5921
    7. Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro

      Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j
      Maailman menoa
      49
      5721
    8. Ratkaisujen tarjoamisen sijaan SDP on keskittynyt levittämään väärää tietoa

      Kokoomuksen kansanedustaja Martin Paasi on turhautunut eduskunnassa käytävään salikeskusteluun. Hän kertoo, miksi. – Ko
      Maailman menoa
      133
      5652
    9. Stubb jo paljon tunnetumpi ja arvostetumpi maailmalla, kuin Marin koskaan

      Stubb tekee sitä työtä mitä pitää, hän ei koreile vaatteilla eikä ole baareissa räkäposkella kuten Marin. Marininhan pit
      Maailman menoa
      90
      4789
    10. Persut ne lomailee veronmaksajien piikkiin

      Nämä rötösherrat kyllä putoavat onneksi eduskunnasta. Ja kuten Marin maksoi aamupalansa, niin nämä reissut pitää periä m
      Maailman menoa
      34
      3324
    Aihe