Mitäs mieltä ufoporukka on kyseisestä tapauksesta?
En laita tänne polkua, koska haluan välttää tietyn hii-haa-populan kommentit, vaikka tietty niitä tulee, vaikkeivat videota löytäisikään. (wirn. xD)
Video on tuubissa ja jokaisen katsottavissa. Tarina menee suurinpiirtein näin, turistiseurue sightseeing lennolla Cessnalla Nascan yläpuolella, kun yllättäen sankka pilvimassa nielaisi koneen. Nascan tasangoilla ei, tiettävästi sada usein, joten ilmiö yllätti. Maisemaa yläilmoista kuvannut mies piti edelleen videokameransa päällä. Vasta myöhemmin palattuaan turvallisesti maankamaralle ja hotellihuoneeseensa, hän huomasi kuvanneensa jotakin outoa.
Videota joka tapauksessa pidetään yhtenä parhaista ufovideoista vuonna 2011 kuvatuista.
January 2011 Ufo over the Nasca lines?
7
112
Vastaukset
Niin joo se video. Osa näkee metallisen ufon sujahtavan aivan lentokoneen läheltä, kun osa taas näkee vain tumman pilven. Katsoin sen videon moneen otteeseen, pätkittäin ja zoomaillen, mutta ei se paljon auttanut, jäi siis itselleni joko taiksi :). Voi kun se video olisi ollut edes jonkin verran tarkempi..
- ....................
Tässä kadottamasi linkki:
http://youtu.be/bNLJjvk4hCg- litsi
No, joo. En kadottanut mitään linkkiä, vaan halusin välttää alla olevaa idioottien huutoa. :D Saada aikaan hyvää keskustelua. Vaan vahinko on nyt sitten tapahtunut. Mielenkiintoista on se, että ennen linkin laittoa he olivat hiljaa. Eivät siis osaa,syystä tai toisesta hakea itse netistä.
Vai, että pyörre? Tosi mielenkiintoinen pyörre. Ja kaikilla ei todellakaan ole viimeistä huutoa oleva videokamera. Tiedoksi kakaralle.
- pyörre mikä pyörre
Ilmapyörre, luultavasti lentokoneen aiheuttama. pilvi on ohutta ja maa kajastaa siitä pyörteen keskeltä läpi.
On se muuten kumma että vielä Herran vuonna 2011 ufovideokuvaajat ei osaa ladata videoitaan YouTubeen suuremmalla resoluutiolla kuin 360p. Ja vielä jotkut lataa 240p. Onko niillä muka jotkut 10 v. vanhat kamerat?
Ja mikä hii-haa popula? Eikö kestä kritiikkiä foliohattu-ufouskovaisten polla?- pentu uhoo :D
Se tarkoitti hill-billya, eli junttia.
- osa-hoax
Feikkiraina... sama, ku muut vastaavat pilveilyt, mitä on ilmestyny viimeaikoina tuuttiin. Jonkunlainen muoti-ilmiö hoaxsatessa... ko on helppo tehä,. Jopa määkin osaa tommosen.
- litsi
Osa ensin kirjoittaa? Ummarsitko?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut = far-right Finns Party?
Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M797409Demarilesbo synnytti lapsen
Lapsen biologisella isällä ei ole mitään oikeuksia lapseensa. On pelkkä "luovuttaja". https://www.hs.fi/politiikka/art2034630Opettaja teki pornoa sivubisneksenä
Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn724520Ei me olla sielunkumppaneita
jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v584120HS - SDP valmistatuu MILJARDILEIKKAUKSIIN seuraavalla vaalikaudella!
"Sdp:n uusi talousääni lupaa miljardien edestä leikkauksia HS-haastattelu|Kansanedustaja Joona Räsänen on Sdp:n puheen674083Persu ei ole koskaan päässyt Valkoiseen Taloon
Eikä pääse. Jopa demareita siellä on käynyt, vaikka jenkkien vasemmistolaisin suuri puolue vastaa lähinnä Suomen kokoomu333609Porno-ope?
Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e612995Sovitteko ulkonäöllisesti
Oletteko kaivattunne kanssa sopivan näköinen pari? Semmoinen, suurinpiirtein yhtä hyvän näköisiä? Samanlainen olemus, ty652712Opettaja OnlyFansissa - Onko ihan OK?
Onko mielestäsi ihan OK, että peruskoulun luokanopettaja on virka-aikansa ulkopuolella aktiivinen aikuisviihteen tuottaj391915- 471675