Mitäs mieltä ufoporukka on kyseisestä tapauksesta?
En laita tänne polkua, koska haluan välttää tietyn hii-haa-populan kommentit, vaikka tietty niitä tulee, vaikkeivat videota löytäisikään. (wirn. xD)
Video on tuubissa ja jokaisen katsottavissa. Tarina menee suurinpiirtein näin, turistiseurue sightseeing lennolla Cessnalla Nascan yläpuolella, kun yllättäen sankka pilvimassa nielaisi koneen. Nascan tasangoilla ei, tiettävästi sada usein, joten ilmiö yllätti. Maisemaa yläilmoista kuvannut mies piti edelleen videokameransa päällä. Vasta myöhemmin palattuaan turvallisesti maankamaralle ja hotellihuoneeseensa, hän huomasi kuvanneensa jotakin outoa.
Videota joka tapauksessa pidetään yhtenä parhaista ufovideoista vuonna 2011 kuvatuista.
January 2011 Ufo over the Nasca lines?
7
127
Vastaukset
Niin joo se video. Osa näkee metallisen ufon sujahtavan aivan lentokoneen läheltä, kun osa taas näkee vain tumman pilven. Katsoin sen videon moneen otteeseen, pätkittäin ja zoomaillen, mutta ei se paljon auttanut, jäi siis itselleni joko taiksi :). Voi kun se video olisi ollut edes jonkin verran tarkempi..
- ....................
Tässä kadottamasi linkki:
http://youtu.be/bNLJjvk4hCg- litsi
No, joo. En kadottanut mitään linkkiä, vaan halusin välttää alla olevaa idioottien huutoa. :D Saada aikaan hyvää keskustelua. Vaan vahinko on nyt sitten tapahtunut. Mielenkiintoista on se, että ennen linkin laittoa he olivat hiljaa. Eivät siis osaa,syystä tai toisesta hakea itse netistä.
Vai, että pyörre? Tosi mielenkiintoinen pyörre. Ja kaikilla ei todellakaan ole viimeistä huutoa oleva videokamera. Tiedoksi kakaralle.
- pyörre mikä pyörre
Ilmapyörre, luultavasti lentokoneen aiheuttama. pilvi on ohutta ja maa kajastaa siitä pyörteen keskeltä läpi.
On se muuten kumma että vielä Herran vuonna 2011 ufovideokuvaajat ei osaa ladata videoitaan YouTubeen suuremmalla resoluutiolla kuin 360p. Ja vielä jotkut lataa 240p. Onko niillä muka jotkut 10 v. vanhat kamerat?
Ja mikä hii-haa popula? Eikö kestä kritiikkiä foliohattu-ufouskovaisten polla?- pentu uhoo :D
Se tarkoitti hill-billya, eli junttia.
- osa-hoax
Feikkiraina... sama, ku muut vastaavat pilveilyt, mitä on ilmestyny viimeaikoina tuuttiin. Jonkunlainen muoti-ilmiö hoaxsatessa... ko on helppo tehä,. Jopa määkin osaa tommosen.
- litsi
Osa ensin kirjoittaa? Ummarsitko?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552513Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot981020- 64881
- 61774
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85680Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648