Korva lukossa + tulehdus

:-(

Sain 4pv sit antibiootit eikä tunnu auttavaan tähän "rajuun korvatulehdukseen" ollenkaan.. Korva lukossa, häiritsee koulunkäyntiä tosi paljon enkä kuule siis normaalia puhetta. Oikea korva toimii jonkin verran, mutta vasemmassa mulla on muutenkin tosi pieni korvakäytävä ja sit kun se on viel lukossa nii tuntuu ettei aukeis millään..
Nenästä kiinni pitäminen puhaltaminen ei auta, kokeilin audisprayta (korvaa remo-waxin) eikä auttanut, haukottelu / nieleskely ei auta... Onko tässä enää muita konsteja? Ensviikolla on tosi tärkee reissu tiedossa, jolloin olisi enemmän kuin ihanaa kuulla jotain. Kiitos jos jollain on vielä vinkkejä!

1

241

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Taitanee olla joku virustauti liikkeellä, minkä takia korvatulehdusta liikkeellä. Itsellä on nyt neljättä päivää korvatulehduksen oireita. Korva on kipeä vain, kun siihen koskee ja tykkää välillä mennä lukkoon. Lääkärissä en ole käynyt, monessa paikkaa kuitenkin lukenut, että 3/4 korvatulehduksista paranee itsestään. Ja virustautihan ei parane antibiooteilla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      91
      1617
    2. Toivotko koskaan mies...

      Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.
      Ikävä
      119
      1482
    3. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      72
      1317
    4. Svty paska työpaikka

      Elekää kukaan hakeku sinne töihin.
      Suomussalmi
      30
      1232
    5. Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta

      Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne
      Ikävä
      118
      1050
    6. Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot

      Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks
      Kaste
      422
      991
    7. Olisin valmis salaisiin tapaamisiin

      Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet
      Intohimo
      46
      968
    8. Onko viisikko aktivoitunut

      Taas ruumis !! Viisikko ryskää kukaan ei pärjää
      Seinäjoki
      21
      940
    9. Olisit voinut olla...

      ....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n
      Ikävä
      66
      828
    10. Olet ihana mies

      Mun söpöliini 🙊😘
      Ikävä
      46
      763
    Aihe