espoon laheiset airsoft paikat

elikka olisiko kenellakaan tietoa espool lahella siaitsevista airsoft mestoista missa olisi aktiivinen kavija mÄÄrÄ
92202
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Mä tiedän vaan Järvenpäässä olevan yhden mestan. Järvenpään Airsoft Ry järjestää pelejä siellä, joten katso heidän sivut ja siit on tietenkin Paloheinä Stadissa.

Miksei Espoon pellipaikat kelpaa?

Äänestä

Korpilampi esim.

Äänestä
  • Korpilampi on Espoossa. Tässä etsittiin Espoon lähellä olevia pelipaikkoja

    Äänestä

Siis jos esim. asuu Espoossa ja hakuaa lähellä olevia paikkoja mutta ei Espoossa olevia. Joko olen väärässä, tai sinä olet tyhmä tai aloittaja on tyhmä.

Äänestä
  • Ei voi olettaa mitään, vaan vastata alkuperäiseen kysymykseen. Jos asuu Espoossa ja haluaa tietää Espoon pelipaikoista, niin silloin kysymys olisi rakenteeltaan ja sana valinnoiltaan erilainen.

    AI niin, Kirkkonummella on Koivuhelvetti ja PKS Airsoft järjestää välillä pelejä siellä. Kannattaa seurata heidän pelikalenteria.

    Äänestä

siis tarkoitin että espoossa siaitsevia tai lähellä espoota. nyt tuli selväksi
anteeksi virhe

Äänestä

No niin, kiitos selvennyksestä.

Espoossa sijaitsevat luvalliset pelialueet
Korpilampi
Lahnuksen ampumarata

Espoon ulkopuolella(lähialueet)
Koivuhelvetti - Kirkkonummi
Paloheinä (Helsinki)
Kaakkola(Järvenpää)

Äänestä

joo tuollakin tarjoustalon takan täällä petikossa vaikka se ei olekkaan espoota mutta ei sinnne aja kuin noin 10-20 min. siellä on hyvä softi metsä ja kysykää vaan multa jos haluatte lisää informatioo. multa voi kysyä minä käyn mun veljen ja isän kanssa softaamassa siellä. sinne on rakennettu ihan (isojakin) paikkoja. tämä paikka sopii erittäin paljon tarrkkaampujille yms. pistooleille myös ja sähköaseet. itse käytän yleensä haulikkoa. se oli mun ensimmäinen ase mutta joskus käytän sitä haulikkoa. mutta jos haluatte mennä softaamaan niin sinne vain. 2. jos et osaa mennä sinne kysykää informatioo koska voin opastaa sinne koska softaan noin 4-5 kertaa viikossa.

Äänestä
  • Haluaisin tietää lisää

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


apua tarvitaan kirjoitti:

elikka olisiko kenellakaan tietoa espool lahella siaitsevista airsoft mestoista missa olisi aktiivinen kavija mÄÄrÄ

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu