MOIPS AUTTAKAA

Oon 16v, ja oon lähössä viikon vaihtees Bulgariaa Sunne beacille. Haluisin hakee sieltä tupakkaa, niin oon kuullu juttuu et sielt saa alaikänen ?
Mut jos sen laittaa matkalaukkuu nii alkaako ne penkomaan sunmuuta? ja tietääkö kukaa paljon maksaa, euroissa ? :)

nopeita vastauksia kiitos!
171
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jos sieltä voi ostaa ala ikäinen .Sinuna en ottaisi riskiä ,sillä pistokokeita tehdään tullisssa ja ,kun olet vielä alaikäinen niin ,ne ottavat sitten yhteyttä vanhempiisi. Neuvon sinua jättään ne tupakat ostamati .

Äänestä

Kommentoi aloitusta


johanna.jee kirjoitti:

Oon 16v, ja oon lähössä viikon vaihtees Bulgariaa Sunne beacille. Haluisin hakee sieltä tupakkaa, niin oon kuullu juttuu et sielt saa alaikänen ?
Mut jos sen laittaa matkalaukkuu nii alkaako ne penkomaan sunmuuta? ja tietääkö kukaa paljon maksaa, euroissa ? :)

nopeita vastauksia kiitos!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu