Pokeriohjelmat

kyselen vaan

Miltäs saitilta löytyy parhaimmat pokeriohjelmat. En ole yli vuoteen pelannut ja nyt kun meinasin taas aloittaa huomasin että full tilti on suljettu ja siellä ennen pelasin.

4

312

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • PLoo

      Jos softaa tarkoitat, niin eipä ole kovin paljon sillä rintamalla tapahtunut.
      Niistä softista mistä on omakohtaisia kokemuksia ainakin vuoden sisään:

      1. Varmaan PokerStars ja Party ovat tällä hetkellä parhaimmat.
      -Ei ole kuin hyvää sanottavaa. Selkeät softat ihan kaikin puolin.

      2. Ipoker.
      -Pari pientä miinusta. Ensinnäkin softa on todella raskas. Toisekseen, kun istuu pöydissä, sitä ei näe "aulassa." Pöydät voi kuitenkin sillä keltaisella tähdellä merkitä suosikeiksi ja sen avulla voi merkata ne pöydät missä kulloinkin ollaan.

      3. Entraction.
      -Muuten ihan mukava softa, mutta pöytien pomppiminen aulan listassa ylös ja alas on pidemmän päälle äärimmäisen rasittavaa. Sen lisäksi jos esim. shorttipöydässä istuu viisi henkeä, ei pääse jonotuslistalle muiden perään vaan pitää odottaa että se kuudeskin istuutuu pöytään. Myös mystiset korotuskoot jotka menee potin mukaan ovat pre-flop vähän hölmöjä.

      4. Ongame
      -En ole tuolla ihan vähään aikaan pelannut, mutta ainakaan ennen siellä ei ollut jonotuslistoja pöytiin käytössä, mikä teki todella vaikeaksi saada multitabletus käyntiin kun piti koko ajan vahtia niitä pöytiä sen varalle että joku lähtee sieltä pois. Automaattisen top-upin puuttuminen myöskin todella rasittavaa. Miniview -moodissa pöydät eivät ole kovinkaan käyttäjäystävällisiä. Tuo riippuu toki tietenkin näytöstä.

      5. Boss/Everest.
      -Näistä en keksi mitään hyvää sanottavaa. Aivan järkyttävän huonot softat ihan kaikilla osa-alueilla.

    • Korttieplurikomävaan

      Samat kortit niissä softissa on. Tosisissa softissa on vaan enemmän sitä nuoriin vetoavaa blig bligiä ja muita täysin turhia ominaisuuksia.

      No, ehkä tuo Everest on pakko laittaa omaan kategoriaan. Se on todella järkyttävä ja kaiken lisäksi huono pelattavuus, joka johtuu lähinnä varsin omalaatuisesta perspektiivistä.
      Käsittääkseni Everest ei edes yritä parantaa softaansa ja tällä tavalla on sanottava että heidän toimintansa on käyttäjän näkövinkkelistä katsottuna varsin loukkaavaa.
      En suosittele, mutta kaikilla meillä on makunsa. Varmaan Everestillekin löytyy porukkaa jotka tykkää siitä alien-grafiikasta LOL

    • pokerstara

      paras

    • härtse

      I Tässä paras sen takia että jengiä on tällä hetkellä vielä tosi vähän, softa on toki vähän kämänen mut uudistuksia pian tulossa. Freerolleja on kerran tuntiin ja niissäki sitä - 50 henkee, tosi helppo pistää rahoiksi kun ei nuo pelaajatkaan kovin tasokkaita ole... :)

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      135
      865
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      44
      637
    3. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      21
      578
    4. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      110
      543
    5. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      36
      532
    6. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      50
      525
    7. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      56
      502
    8. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      34
      468
    9. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      119
      452
    10. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      22
      427
    Aihe