Poliisiko laiska?

Ei siltä näyttänyt Soidinsuo-Variskangas alueella. Hyvin tarttui kiinni karkulainen pimeässä metsässäkin.
Lieneekä pikkukonnista mukavaa juoksennella kilpaa schäferin kanssa?

Enenevä häiriköinti kyseisellä alueella saisikin ruveta vähenemään.....
6165
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Aamulla rapula ja koiranpuremia perseessä. Varmaan miehinen olo, heh, heh, heh. Eikä äiti laastaroimassa ja lohduttamassa, nyyyh.
Enempi tommosta kusipäille!

Äänestä

Alueen omaa pussikaljamopojengiäkö olivat vai vierailevia taiteilijoita?
Näkyivät eilen iltapäivällä juontavan kaupoista kaljaa Soidinsuon koululle.

Miksi näille näkösuojaisille kokoontumisalueille (Soidinsuon koulu, Gigantin seutu, yms) ei laiteta kameravalvontaa? Jengit jatkuvasti spreijaavat seiniä, hajottavat lasten leikkipuistovälineitä, kuovittavat mopoillaan nurmikot ja hiekkakentät pilalle, roskaavat, metelöivät öisin(kin) ja tekeät kilpaa kaikenlaisia muitakin tuhotöitä osoittaakseen miehisyyttään tyttöporukalleen ja toisilleen.
Porukassa toki vain muutama täyskahjo, mutta ne pyrkivät vetämään muun porukan mukaan touhuiluunsa. Laumassa toimiminen kun näyttää tässä yhteiskunnassa rikosvastuullisesti olevan "hyväksyttävämpää".

Olisi jo aika saada nuo päähäiriköt vastuuseen tekemisistään, ennenkuin homma karkaa kokonaan käsistä.

Äänestä

räkyttäjät hiljaa ... vieä nukkumassa? ... putkassa? ... äidin kotiarestissa?

jokos poliisien isku Soidinsuolla sattukin kohdalleen?

Äänestä

Tyhmästä päästä kärsi taas koko ruumis, mutta onneksi ei ulkopuoliset.
Tuommoisella tyypillä kaveripiiri alkanee olla jo melko pieni?
Olisi peiliin katsomisen aika.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pa...lle tiedoksi kirjoitti:

Ei siltä näyttänyt Soidinsuo-Variskangas alueella. Hyvin tarttui kiinni karkulainen pimeässä metsässäkin.
Lieneekä pikkukonnista mukavaa juoksennella kilpaa schäferin kanssa?

Enenevä häiriköinti kyseisellä alueella saisikin ruveta vähenemään.....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu