Olen vihdoin noin parinvuoden pohdinnan jälkeen päättänyt ottaa itseni sekä toisen koirani kaveriksi collien,muta mietin tässä kuinka piaan pennun voi jättää yksin kun lomatkin on jo pidetty.elikkä vapaata olis vaan viikonloput.sopeutuukohan pentu,onko teillä millaisia kokemuksia omien koirienne kanssa pentuvaiheessa.ja sitten onko järkeä ottaa syksypentua.
Yksinolo.
3
156
Vastaukset
- jtyjyt
Riippuu sinusta, perheestänne, mitä teette ja toisesta koirastanne. Hyväksyykö se ylipäätään muut koirat ja miten se on suhtautunut kotonanne vieraileviin koiriin ja pentuihin? Koirasi luonne?
- Collikka
Asustelen yksin nykyisen koirani kanssa joka on energinen uros mutta kiltti sellainen ja taatusti hyväksyy uuden tulokkaan,mietin vaan sitä koska niinsanottu äitiyslomani jäisi kovin lyhyeksi onko se huono juttu pennun kannalta tuleehan hän aivan uuteen vieraaseen ympäristöön ilman omaa emoaaan.
- niin ja näin"
Collikka kirjoitti:
Asustelen yksin nykyisen koirani kanssa joka on energinen uros mutta kiltti sellainen ja taatusti hyväksyy uuden tulokkaan,mietin vaan sitä koska niinsanottu äitiyslomani jäisi kovin lyhyeksi onko se huono juttu pennun kannalta tuleehan hän aivan uuteen vieraaseen ympäristöön ilman omaa emoaaan.
Usein aikuiset, pentuystävälliset koirat adoptoivat perheeseensä tulleet koiranpennut tai ihmislapset. Jos koirasi pitää pennuista/lapsista, sen luulisi rauhoittuvan vaistomaisesti koiranpennusta ja yrittävän huolehtia siitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 213849
- 891900
Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!
Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa891316Miten suomalaiset miehet
On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää1681271- 561129
Eräs läheinen sanoi
Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.541031Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä
– On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe1881007- 61932
- 42896
Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)
Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis143849