Olen vihdoin noin parinvuoden pohdinnan jälkeen päättänyt ottaa itseni sekä toisen koirani kaveriksi collien,muta mietin tässä kuinka piaan pennun voi jättää yksin kun lomatkin on jo pidetty.elikkä vapaata olis vaan viikonloput.sopeutuukohan pentu,onko teillä millaisia kokemuksia omien koirienne kanssa pentuvaiheessa.ja sitten onko järkeä ottaa syksypentua.
Yksinolo.
3
141
Vastaukset
- jtyjyt
Riippuu sinusta, perheestänne, mitä teette ja toisesta koirastanne. Hyväksyykö se ylipäätään muut koirat ja miten se on suhtautunut kotonanne vieraileviin koiriin ja pentuihin? Koirasi luonne?
- Collikka
Asustelen yksin nykyisen koirani kanssa joka on energinen uros mutta kiltti sellainen ja taatusti hyväksyy uuden tulokkaan,mietin vaan sitä koska niinsanottu äitiyslomani jäisi kovin lyhyeksi onko se huono juttu pennun kannalta tuleehan hän aivan uuteen vieraaseen ympäristöön ilman omaa emoaaan.
- niin ja näin"
Collikka kirjoitti:
Asustelen yksin nykyisen koirani kanssa joka on energinen uros mutta kiltti sellainen ja taatusti hyväksyy uuden tulokkaan,mietin vaan sitä koska niinsanottu äitiyslomani jäisi kovin lyhyeksi onko se huono juttu pennun kannalta tuleehan hän aivan uuteen vieraaseen ympäristöön ilman omaa emoaaan.
Usein aikuiset, pentuystävälliset koirat adoptoivat perheeseensä tulleet koiranpennut tai ihmislapset. Jos koirasi pitää pennuista/lapsista, sen luulisi rauhoittuvan vaistomaisesti koiranpennusta ja yrittävän huolehtia siitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Saako kantaa asetta
Voiko olla koskaan kotelossa lonkalla ase.. Siis ei mikään luvaton ase. Johon on luvat. Esim luottamustoimessa, tai kaup483507Mies mitä ajattelet naisista?
Kerro mitä ajatuksia nousee. Mitä naiset sinulle merkitsee? Sana on vapaa.1242802Mitä laitatte karjalanpiirakan päälle?
Voita tietenkin, mutta mitä muuta? Itse yleensä juustoa, jotain leikkelemakkaraa ja tuorekurkkua402454Kerro kaivattusi
Jokin tapa/piirre mikä sinua viehättää ja mistä hän voisi myös tunnistaa itsensä.652177Vakkuri puhuu että Suomi joutuu sotaan.
Hänen mukaansa asiantuntijat ovat yhtä mieltä että Suomi joutuu sotaan Venäjän kanssa. En tiedä kuinka lähellä se on, mu4311747- 621227
- 561123
- 2591059
Järkyttävä tieto Purrasta
Purra tapasi nykyisen miehensä täällä. Suomi24:ssä! Tulipa likainen olo. Nyt loppuu tämä roikkuminen tällä palstalla.651011- 45978