Olen vihdoin noin parinvuoden pohdinnan jälkeen päättänyt ottaa itseni sekä toisen koirani kaveriksi collien,muta mietin tässä kuinka piaan pennun voi jättää yksin kun lomatkin on jo pidetty.elikkä vapaata olis vaan viikonloput.sopeutuukohan pentu,onko teillä millaisia kokemuksia omien koirienne kanssa pentuvaiheessa.ja sitten onko järkeä ottaa syksypentua.
Yksinolo.
3
154
Vastaukset
- jtyjyt
Riippuu sinusta, perheestänne, mitä teette ja toisesta koirastanne. Hyväksyykö se ylipäätään muut koirat ja miten se on suhtautunut kotonanne vieraileviin koiriin ja pentuihin? Koirasi luonne?
- Collikka
Asustelen yksin nykyisen koirani kanssa joka on energinen uros mutta kiltti sellainen ja taatusti hyväksyy uuden tulokkaan,mietin vaan sitä koska niinsanottu äitiyslomani jäisi kovin lyhyeksi onko se huono juttu pennun kannalta tuleehan hän aivan uuteen vieraaseen ympäristöön ilman omaa emoaaan.
- niin ja näin"
Collikka kirjoitti:
Asustelen yksin nykyisen koirani kanssa joka on energinen uros mutta kiltti sellainen ja taatusti hyväksyy uuden tulokkaan,mietin vaan sitä koska niinsanottu äitiyslomani jäisi kovin lyhyeksi onko se huono juttu pennun kannalta tuleehan hän aivan uuteen vieraaseen ympäristöön ilman omaa emoaaan.
Usein aikuiset, pentuystävälliset koirat adoptoivat perheeseensä tulleet koiranpennut tai ihmislapset. Jos koirasi pitää pennuista/lapsista, sen luulisi rauhoittuvan vaistomaisesti koiranpennusta ja yrittävän huolehtia siitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522125
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3351333Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.941265- 1571168
- 68981
- 35948
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31899Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59858Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta26832Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46799