Onko kenelläkään kokemuksia, itse kuullut lähinnä huonoa. Kohtelee eriarvoisesti kuulusteltavia kuulusteltavan taustan perusteella ja niistä tekee omat johtopäätökset. Koitti eduskuntaankin hehkuttaen tasa-arvoa, mutta huonolla menestyksellä? Sopisi kyllä tuollainen henkilö helposti eduskuntaan muiden konnien joukkoon :) Tässä esitin vain mielipiteeni ja eikös poliisit ja kansanedustajaehdokkaat ole julkisuuden henkilöitä että niistä saa asiallisesti keskustella?
Kokemuksia väkivaltarikostutkija Tomi Sevanderista kenelläkään?
Persu
2
187
Vastaukset
- saman kylän poikii
Ukko tyhmä kuin saapas, taitaa olla vikaa kuulossa tai ymmärryksessä. Täys spede koko jätkä, näyttääkin joltain lukiohinarilta! Eikä tuu koskaan pääsemäänkään eduskuntaan, eri juttu jos järkeä löytyis mutta kun ei kuulemma osaa hoitaa nykyistä duuniakaan, työkaveritkin nauraa sille, entinen koulukiusattu taitaapi myös olla :D
- mielipide666
Huono poliisi, ei osaa hoitaa töitänsä niinkuin pitäisi. Vähän sekavanoloinen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-196035Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite875663Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin993659- 1253644
- 1231406
- 571347
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1301262- 381069
- 451053
- 261029