..ja samoin kumppanilleni.
Lesbo ei käy nimeksi, koska minä olen meidän perheen feminiinisempi osapuoli ja kumppanini on maskuliinisempi osapuoli.
Viittaan tuossa alempana käytyyn keskusteluun, mitä TODELLINEN lesbo on ja mitä haluaa..;)
Lesbo ei käy nimeksi, koska minä olen meidän perheen feminiinisempi osapuoli ja kumppanini on maskuliinisempi osapuoli.
Viittaan tuossa alempana käytyyn keskusteluun, mitä TODELLINEN lesbo on ja mitä haluaa..;)
Vastaukset 20
Vanhimmat
..keskustelu löytyy tuosta Maikin tekemästä aloituksesta, Gallup:kumpi?
Ja siellä Tosi naisista asiaa, kirjoittanut Real woman.
Lukekaa itse..;)
Minä olen nainen, mulla on naisen ääni ja rakastan naista. Mutta olen ulkoisesti poikamainen. Tarvin siis minäkin nimen kun kerran en ole oikea lesbo.
Kaipaat siis lisää uusia ihmisluokituksia?
Eikö tuo perhe ole jo riittävä, ja täydellinen yksinkertaisuudessaan.
Tarvitaanko luokituksien alaluokituksia?
..ystävä, enhän minä niitä kaipaa, mutta muut tällä palstalla sanovat, että lesbo on todellinen vasta silloin, kun haluaa naisellisen naisen itselleen. Ja että naisellinen pitää olla, jos on nainen.
Minä en halua varsinaisesti naisellista naista ja minun kaverini on poikamaisuuteen taipuvainen, niin onhan se selvää, että emme kumpikaan ole mitään.
Emme lesboja, emme naisia. Eikä nuo munatkaan ole kasvaneet!!
Tuolta Real womanin kirjoituksesta minä tämän idean nappasin ja ajattelin, että saataisiinko kenties rivakka keskustelu aikaiseksi.
Vai alkaisiko huumorin kukka puhkeamaan.
Mutta eihän tässä näy tapahtuvan mitään.
Sormet hunajassa, tahmeeta on..:D
Kumma että melkein joka paikassa löytyy joku joka tahtoo määritellä mitä on olla TODELLINEN [lisääedustamasiryhmätähän]. Yleensä vielä niin, että määrittelijä määrittelee itsensä näiksi todellisiksi ja ne joista ei pidä niiksi ei-todellisiksi. Taitaa kieliä siitä, että oma nuppi on liian ahdas, kun maailman lokerotkin pitäisi saada pienemmiksi...
Tämä määritelmä siitä, millainen OIKEA lesbo on, on hyvin läheistä sukua esimerkiksi väitteelle, että OIKEA nainen on kotona hellan ääressä ja elää miellyttääkseen miestä. Näitä väitteitä on maailma puolillaan ja niitä esittävät yleensä omasta mielestään isot äijät, jotka tietävät parhaiten miten maailmassa tulisi elää, KAIKKIEN. Hämmästyttävää on, että samanlaisia ajatuksia voi esittää myös nainen!? Olen aina ajatellut, että me olemme se fiksumpi osapuoli kahden X:n turvin. :)!
Se on tosiaankin se kiristävä nuppi - eihän kukaan tieten tahtoen rakentele karsinoita, jotka koituvat omaksikin tappioksi!
HMM,,, EHKÄPÄ TEILLE EI OLE NIMEÄ. EHKÄ HÄN ON VAIN MIEHEN KORVIKE SINULLE. ET PIDÄ MIEHEN SUKUELIMISTÄ VARMAANKAAN JOTEN MIEHEKÄS NAINEN ON SOPIVA SINULLE. EI KAI KAIKKEEN TARVITSE NIMEÄ KEKSIÄ? ONHAN IHMISIÄ NIIN MONEKSI!
..pienin kirjaimin. Niitä on helpompi lukea.
Mitä sitten, jos rakas naiseni on minulle miehen korvike??
Kerropa tästä vähän lisää. Minua kiinnostaa todella.
* Epäkohtien etsijä *
tai
* Painajainen *
..olet vakavasti kipee tapaus.
Hoidata ihmeessä itsesi kuntoon. Alan saada sinusta tarpeekseni.
Olen jo liian kauan kestänyt vittuilujasi.
Jeesus Kristus soikoon. Olet vieläpä monikkokin.
lepso sopii
uusi nimi hmm, pilkunviilaaja sopisi hyvin.
...minä ihan olin lukevinani tuolta alempaa, että et enää puutu tämän lajin kliseisiin asioihin:)... hihhih, puutuit kuin puutuitkin, vaikkakin aloittamalla oman keskustelun... Mihinkäs tiikeri juovistaan pääsee! Joko heta muisti pysäyttää kellon sieltä ikkunanpenkiltä;)?
Älä suutu, oli pakko hiukan kiusata...;)
..ovat seuraavat..;)
Kukaan ei ollut vielä tähän mennessä sanonut/kirjoittanut/ehdottanut, että pitää olla uusi nimikin (lesbo ei kelpaa) sille naiselle, joka haluaa ja tykkää poikamaisista. Ja koska naisen on oltava pelkästään naisen näköinen, niin poikamaisillekin on annettava uusi nimi. Näin päättelin.
Siispä tähän asiaan vedoten tein aloituksen. Varsinaiseen ikuisaiheeseen, miksi kaikki lesbot näyttävät miehiltä, en enää aijokaan puuttua....paitsi ehkä vahingossa..;)
kelloja tuli niistä auringonpaisteessa ikkunanpenkillä, pöydänkulmilla, kirjapinon päällä; muotopuolia, valuvia lötköjä ovat kaikkien aikaraudat, joissa aika siis ilmeisesti venyy.
Mutta, ihailtava suoritus. Kaikki tämän eläinten vallankumouksen osallistujat, tiikerit, pantterit, leopardit,,, voivat kokoontumisajaa savannille oikomaan jäseniään ja loikomaan. ;)
..sopiikohan tämä nyt tähän ollenkaan..:D....?
Ps. Mukavia nämä kirjoitukset. Välillä näitä ymmärtää, välillä luulee ymmärtävänsä ja välillä ei ymmärrä ollenkaan. Mutta ei kait se haittaa?
etköhän sä ihan tavis lesbo ole.älä ota niin vakavasti noiden kaikkien juttuja.ei niistä niin kannata välittää että siitä nyt aihetta alkaa kirjoittamaan.ota vain toisesta korvasta sisään ja toisesta ulos.yritä ajatella että se on niiden kirjoittajien oma häpeäsä.musta on ainaki kiva lukea sun juttuja täällä paitsi joskus sä ehkä iha vähä liikaa sanot töykeesti jollee kun kiivastut.mut se on pientä.kirjottele vaan lisää että pääsen lukee.sul on iha kivoi ajatuksii.
..tosiaan on kiva ottaa "todesta" jonkun heitto ja sillä tavoin yrittää osoittaa sen kommentin naurettavuus..;)
Toisaalta en ota tosissani täällä paljoakaan. Ehkä minusta saa sen kuvan, mutta se ei ole koko totuus.
Minusta on hauskaa vääntää välillä ja välillä pohtia vakaviakin.
Toki tuolle/noille kiistakumppanilleni/neilleni sanon tomakasti ja mielestäni ihan sopivan voimakkaastikin, niin paljon he ovat minuakin ihan turhasta röykyyttäneet. On mielenkiintoista seurata, miten väärin tietyn tyyppiset ihmiset tekstini ymmärtävät ja miten osun joskus niin arkaan paikkaan, että siitä tulee päivien, joskus viikkojenkin "verilöyly"...! Kaikki on kuitenkin lopulta aivan turhaa ja heti alkuunsa vältettävissä, jos kysymyksiini vastattaisiin rauhanomaisesti, koska ne siinä hengessä ovat lähteneet minun näppäimistöltäni.
Olen sitä mieltä, että lesboilla pitää olla oikeus sanoa reippaasti takaisin, jos siihen on aihetta ja tämä sanominen on yleensä enenmmän poliittista kuin omaa henkilökohtaista kommentointiani. Useinpaan yliampuvaan väitteeseen en haluaisi ottaa osaa lainkaan, mutta ajatellen asiaa laajemmin, kannanotto on tärkeää.
On tärkeää osoittaa, että emme ole hiirulaisia, jotka hyökkäävät jokaisen juustopalan kimppuun...!
= tarkoittaa suomennettuna sitä, että emme ole näennäisen heteroyhteiskunnan hyväksymisen kipeitä!
Näin tänään.
Ps. Tottakai olen tavis. Siitä ei ole epäilystäkään. Et vain käsittänyt tarkoitusperääni ehkä täysin..;)
Possu