Kolibrimaalin tasoitus

Takassamme on kolibripinnoite, joka on vähän liian röpeliäinen makuuni. Voiko pintaa hioa tasaisemmaksi sitä kuitenkaan kokonaan poistamatta? Pitääkö mahdollisen hionnan jälkeen maalata vielä päälle?
2350
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tietenkin voi hioa ja ihan varmasti pitää maalata jos hioo. Ei oikein käsitystä, mitä oikein haluat- Vaihda seinälevyt ja tee mieleisesi pinta. Tai jos kiviseinä, levytä päälle ja tee uusi pinta. Tajuatko, mikä siivo tulee pinnoitteen hiomisesta tai poistamisesta?

Äänestä

Tais olla TAKKA kyseessä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nokolibri kirjoitti:

Takassamme on kolibripinnoite, joka on vähän liian röpeliäinen makuuni. Voiko pintaa hioa tasaisemmaksi sitä kuitenkaan kokonaan poistamatta? Pitääkö mahdollisen hionnan jälkeen maalata vielä päälle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu