Lokakuussa olisi reissu Albaaniaa edessä.
Kuinka paikalliseen aikuisiin nuoriin saa kontaktia?
Puhuvatko englantia tai saksaa?
Miten suhtautuvat ulkomaalaisiin ?
Esiintyykö maassa prostituutiota laajasti ? (siis kysyn tätä, kuinka suhtautua, jos joku alkaa puhutella kadulla)
Ainakin edellisellä kreikan matkalla kreikkalaiset syyttivät albaaneja kaikesta, jonka krekut kyllä itse olivat saaneet aikaan. Tuli vähän mieleen ruottalaisten "en finne igen" asenne.
Tyttöystävä Albaniasta
10
4782
Vastaukset
- Elli Baltares
Siellä on voimissaan vielä hieno vanhanajan kulttuuri eli joka tyttö pyllistää, kun hommasta sovitaan. Myös naiset löytävät täytettä väliinsä.
- Juuri palannut 2VK
Tyttöystävän saat varmasti, jos osaat käyttäytyä etkä ole pummi, vaan tavallinen ihminen.
Varsinaista prostituutiota vähemmän kuin suomessa, toisaalta Alpuis ns. " puutteessa olevat läskiämmät " eivät ole kauppaamassa itseään kuten meillä ainakin täällä Tapiolassa Espoossa.
Kaikki etukäteen luettu varoittelu EI välttämättä pidä ollenkaan paikkaansa (siellä mm siivotaan puistot ja kakarat ei heittele papereita pitkin katuja kuten sivistymättömät suomaan asukkaat tekevät).
Suhtaudu siten kuin silmä ja JÄRKI sanoo.
.................Paikka on TAIVAS................ - TOSI ALBAANI
niin tällaisissa perinteisissä muslimimaissahan pitää ensin tutustua tytön vanhempiin ja muihin sukulaisiin kahvikupin äärellä ja saada heidän hyväksyntä.
mutta jos tämä tyttö erehtyykin antamaan jo ennen sitä niin sitten se on pakkoavioliiton paikka taikka sapeli heilahtaa aika ilkeästä paikasta(jos jää kiinni)
minulle jäi lekkejä n.50e.llä edelliseltä reissulta.kiinnostaako?- matkalla oleva jo
Terveiset täältä Durresistä.
Kelit on komeet.
Koulutetut eivät ainakaan musuile, hienosti käyttäytyviä kristittyjä kaikki. Kulttuuri muistutaa enemmän Italiaa, mutta ei sen huonoja puolia. On täällä toki moskeija, mutta ei nämä Epidamnoslaiset oikein usko kuin Katy Perryyn.
Tulkaa katsomaan itse - Albaniannainen
Mikä kommentti toi nyt oli et valitettavasti taida olla albaani. Albaniassa valtaosa on katollisia ja kristittyjä ihan mönkään meni sun propakanda.
- suomalaista kyllä
Kyllä ne kuule tytöt pyllistää tääl Suomessakin kun oikeeseen paikkaan eksyy,ihan kaupungilta voi bongata tyttöjä joilla kiima päällä ja varmasti saa upottaa vehjettä eikä ees maksa mitään!!
En lähtisi ulkomaille tunkemaan! - Hoxha
Albaanitytöt ei anna helpolla pillua.
- Tiranaan
Balkanin pimut ovat kiinnostuneita skandinaaveista ja kokemukseni mukaan sitä toosaakin irtoaa.
- 1.kalle
Albanialaiset ovat Euroopan ehdotonta pohjasakkaa...
- Luotettava_
Ite oon käyny albaaniassa montaki kertaa ja pakko sanoo että yks parhaimmista paikoista jossa olen käynyt. Sinun on vain tiedettävä minne mennä (suosittelen paikkoja kuten Ksamil tai Dhermi turkoosien rantojen vuoksi). En ole koskaan nähnyt yhtäkään prostitoitua siellä. Turisteihin suhtaudutaan erinomaisesti ja suurimmassaosassa paikoista puhutaan englanttia tai edes saksaa. Jos haluat hyvi baareja suosittelen pääkaupunkia Tiranaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2032175
- 1341198
- 1131073
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa23827- 58806
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä34761ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42638Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m175584Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46577- 10550