Asunnon ostamisesa

Nyt ollaan maksettu 1,5 v. 68000 tästä, vuosi vielä, niin on ostettu omaksi.
Appiukolle lupasin, että kun tyttärensä on mun kanssa, niin ei kauaa
asunnon hinta vanhene mun takia hänen asunnossaan, vaikka vaimo saakin perintönä tän sitten, mutta rahahan on kuin pankkiin panisi ja ajatellen
sitten Antti-poikaa! :D
665
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Koti-isäks sulla aika hulppeet tulot...

Äänestä

Mitäs sun tyttärelle kuuluu, kun hänestä ei ole mitään kerrottavaa, vai oletko nyrkin ja hellan välissä, et suu poikki koko tytöstä...

No ei kait sentään =)))))))))))))) ?

Äänestä
  • Olisko öykkäröinti? /:=)))))))))))))))

    Äänestä

oho, melkees neljä tontsuu kuus, kova tulost porukkaa olette kyl. me ollaa kumpanenkii duunis, ja meil tekee kipeet jo toi puoltoist tontsuu kk. asuntolainaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


old_profile_65269 kirjoitti:

Nyt ollaan maksettu 1,5 v. 68000 tästä, vuosi vielä, niin on ostettu omaksi.
Appiukolle lupasin, että kun tyttärensä on mun kanssa, niin ei kauaa
asunnon hinta vanhene mun takia hänen asunnossaan, vaikka vaimo saakin perintönä tän sitten, mutta rahahan on kuin pankkiin panisi ja ajatellen
sitten Antti-poikaa! :D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu