Alkaa ottaa jo pattiin tuo hiiren jumiutuminen enkä ole keksinyt siihen muuta keinoa kuin uudelleenkäynnistämisen, voisko joku neuvoa mikä siinä mättää ja miten siitä jumista pääsee eroon? Käyttis on XP.
Hiiri jumittaa
saddsf
11137
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Olet tietysti kokeillut:
Käynnistä/ohjauspaneeli/hiiri ja tsekannut onko kaikki kondiksessa.
Juu olen tsekannut nuo, ja kaikki pitäisi olla ok,.
Käsket kaverisi kylään ja pyydä tuomaan hiiri mukana.
Ei nuo niin kalliita ole mutta pikkasen voisin epäillä laitevikaa.
Usb tietysti eikä rulla?
Usb eikä rulla? Tiesithän ettei näillä kahdella ole tekemistä keskenään? Usb-on liitintyyppi hiirelle ja rullahiiri taas vanhanaikainen hiiren liikkeentunnistustapa? Kannattaa tutustua asiaan tarkemmin, muuten on monella hauskaa sun ympärilläs :D
Taisi kyllä sekin olla pallohiiri. Rulla hiirissä on ollut iät ajat.
Huomasin että väärä sanamuoto.
Osa uusi hiiri ap.
Jos kono kone jämähtää, on usein syynä lämpö-ongelmat. Putsaa pölyt ja tarkista toimivatko tuulettimet.
kono = koko
Ei ole lämpöonkelma olen kesällä putsannut eikä siellä paljoa pölyä ollut, ja se kun voi jumittaa hiiren heti koneen aukausun jälkeen, tuossa ylhäällä neuvottiin hakemaan kaverilta hiiri mutta siinä jumituksessa voi olla monenkin päivän aika että se toimii.
http://www.howtogeek.com/71112/geek-comic-for-august-25th-the-mouse-curser/
Onko sulla hiiren ja koneen välissä jakajakappale so. hubi vai onko hiiren usb suoraan koneessa?