Testosteroni

Tietääkö kukaan mitkä luontaistuotteet nostaisi testosteronin tasoa vai pitäiskö mennä jonkun punttisalin nurkille etsimään pimeitä nappeja,lääkärit hieman haluttomia määräämään,pelottelevat eturauhas-syövällä,lisäksi apteekkituotteet joita myöntävät,yleensä geelit,ovat poskettoman kalliita.
9484
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat
  • Kyse ei niinkään erektiohäiriöstä(aamuseisokki ihan ok) vaan kiinnostuksen tai paremminkin kiihotuksen puutteesta,joskus vain tuntuu ettei huvita,vaimo epäilee vieraissa kulkua.

    Äänestä

  • Halut hukassa. kirjoitti:

    Kyse ei niinkään erektiohäiriöstä(aamuseisokki ihan ok) vaan kiinnostuksen tai paremminkin kiihotuksen puutteesta,joskus vain tuntuu ettei huvita,vaimo epäilee vieraissa kulkua.

    Testotasot saa verikokeella nopeasti selville ja jos kokonaistesto on alhainen, niin pienet lisätutkimukset on paikallaan.
    Sressi alentaa testotasoja ja vie mielenkiinnon seksiinkin. Itsellä korvaushoito on toiminut hyvin.
    Punttisalin nurkilla myydään etupäässä anabolisia steroideja joista ei apua ole ja mahdollisesti myös lääkeväärennöksiä. En suosittele.

    Äänestä

Onko kyse kyllästymisestä tai parisuhdeongelmista?
Mites elmä muuten ja onko otettu verikokeita? Entäs kilpirauhanen, onko tutkittu? Paljon sulla testot?

Äänestä

syö sinkkiä

Äänestä

Jos ei terkkari osaa sanoa, mene urologille.
Arvo saisi olla yli 8, mieluummin 10-12.
Jos testo on liian alhainen, siihen auttaa esimerkoksi Sustanon-piikki, kuukauden välein. Trkkari pistää ilmaiseksi, samoin tyopaikan hoitsu. Eikä ne levittele. Maksaa noin Kelan jälkeen n 6 ekee/kerta. Ettei kannata punttisalin nurkille mennä.

Äänestä
  • Hohhoijaa...kyllä on taas hyvät tiedot asiasta...

    Äänestä

  • fghjklöb kirjoitti:

    Hohhoijaa...kyllä on taas hyvät tiedot asiasta...

    V*tuttaako? Mullakaa ei seiso

    Äänestä

Testroarvo pitää olla 10 -38 haarukassa. Suomalaisilla se on likempänä kymppiä, koska ollaan stressaavia neitejä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Halut hukassa. kirjoitti:

Tietääkö kukaan mitkä luontaistuotteet nostaisi testosteronin tasoa vai pitäiskö mennä jonkun punttisalin nurkille etsimään pimeitä nappeja,lääkärit hieman haluttomia määräämään,pelottelevat eturauhas-syövällä,lisäksi apteekkituotteet joita myöntävät,yleensä geelit,ovat poskettoman kalliita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu