Timpurit Jäärni, Simo/Pohjois-Suomi

Huhut Pohjolasta

Onko kenenkään korviin kantautunut tietoa tällaisesta rakennusfirmasta, sijaitsee Simossa, Pohjois-Suomessa. Omiin korviini kantautunut tietoa, että heiltä saa valmiita taloja omavalintaisella pohjaratkaisulla huomattavasti edullisemmin kuin näiltä isommilta rakennuttajilta. "Huhuna" kuulin, että n. 110m2 omakotitalon saa muuttovalmiina n. 150-160t hintaan, eikä materiaaleissa tai työn jäljessä häviä millekkään rakennuttajalle. Tuohon hintaan kuuluisi sitten kaikki tonttitöistä liittymämaksuihin...Onkohan liian hyvää ollakseen totta?

7

2424

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tosiko?

      Missä referenssi?

      Jäikö yhteen taloon?

    • kemiläine

      Humpuukifirma, omistaja-timpurit täyssutkeja.

      • ei ei

        Surkeaa työnjälkeä, ei korjaa virheitään, sotkevat vain jokapaikan. Ei ikinä näitä miehiä


      • Anonyymi
        ei ei kirjoitti:

        Surkeaa työnjälkeä, ei korjaa virheitään, sotkevat vain jokapaikan. Ei ikinä näitä miehiä

        Ei pidä paikkaansa


    • TYYTYVÄINEN

      Oon nähnyt niitten työn jäljen joka on tosi hyvää. Hinnaltaan ylivoimaisen halvin. Tekee itse pitkää päivää niin talokin valmistuu nopeasti. SUOSITTELEN!!!!

    • Ammattilaisia

      Tosi ahkeraa sakkia suosittelen kaikille

    • Kunniaa

      Erittäin ahkeria työmiehiä ja jälki on virheetöntä! Rakensivat meille talon ja ulkorakennukset täydellisesti. Tekivät pitkää päivää, tauolle piti pakottaa ja turhaa askelta eivät ottaneet vaan tiesivät täysin mitä tekevät :)
      Jälkien siivoaminenhän on sovittavissa ja jos haluaa timpurille maksaa siivoamisesta niin se on oma valinta.. itse siivosin jälkiä ja annoin miesten tehdä työtään.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      85
      6314
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      30
      3793
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      28
      3150
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      369
      1706
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      33
      1398
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      27
      1330
    7. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      46
      959
    8. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      11
      946
    9. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      880
    10. Tykkään susta todella

      Paljon. Olet ihana ❤️
      Ikävä
      42
      859
    Aihe