Laastarin käyttökokemuksia?

Onko kukaan siskoista käyttänyt hormoonilaastareita? Esim. Climara tai Climara forte. Kokemukset käyttömukavuuden ja vaikutusten suhteen?
2772
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

estalis laastaria (vuodoton hoito) pari kuukautta! Tuli vuotoja silti, migreeniä ja lopuksi tulin allergiseksi laastarille.

Äänestä

Joo, käytin vajaat kaksi vuotta Estradot-laastaria. Tosi mukavaa kun ei ollut vuotoja, eikä muitakaan sivuvaikutuksia. MUTTA nyt on rintasyöpä todettu, en tiedä siitäkö vai hormonikierukasta lie tullut? Suvussani ei kuitenkaan ole rintasyöpää kenelläkään. Eli harkitse tarkoin vaihtoehdot!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sini kirjoitti:

Onko kukaan siskoista käyttänyt hormoonilaastareita? Esim. Climara tai Climara forte. Kokemukset käyttömukavuuden ja vaikutusten suhteen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu