Lapsi serkun kanssa?

pete oulu

Serkkutyttö halluaa olla kanssani ja tehdä lapsia. Kellään kokemusta näin serkustentai muuten samaa verta olevien suhteista ja yhteisistä lapsista?

10

1160

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei sheriffiä

      Ilmoita asiaton viesti

    • levee ahteri

      Mitä srrkumpi, sen herkumpi;)
      Nämä on hys hys- asioita.
      Pääasia että saa vauvan jonkun kans)

    • vinkkelitär

      itsellä ei tuttava piirissä ole serkukset naimisissa keskenään, mutta tiedän avioparin jotka ovat serkukset.
      ei liene mitään ongelmaa...
      surkeita vastauksia oot kyllä saanu.

      mitä ite tunnet?
      jos asiassa on omalta osaltasi jotain moraalisesti väärin, ei itsesi takia kannata omaa elämäänsä likoon laittaa vain sen tähden kun toinen niin haluaa.
      Jos asia on omasta mielestäsi ok, mikä estää? muiden mielipiteet? Onko suhde tärkeämpi tähän ihmiseen? vaiko se että muu suku ajattelee teistä? Oletko valmis siihen että jonain päivänä hän ehkä saattaa jakaa tämän haaveen, ja olla rakastunut johonkin toiseen? mietiskele nämä kysymykset päässäsi enennuin teet ratkaisua suuntaan ja toiseen.

    • TAKAPAJU

      ei serkukset saa mennä naimisiin. Ja saattaa sukurutsatuissa lapsissa huonolla tsägällä tulla jos millaista geenivirhettä. Mutta ainahan suomessa on ristiinnussittu ja siitä merkkinä ovat lapsettomuus ja runsaat mt-ongelmat ja sisäänäinlämpeävyys -suomessa asiat niin vitun hyvin, MUKA.

      • näin se on

        Sori vaan, mutta ihan Suomen lain mukaan serkukset SAAVAT mennä keskenään naimisiin.


      • Anonyymi

        Serkukset saavat mennä Suomessa naimisiin!


    • ei rutz

      joo sen kyllä huomaa kun katselee naamatauluja ja kylähulluja, että serkut saavat mennä naimisiin ja nussia lapsia maailmaan. Pitää heikosti mennä jos serkku pitää ottaa...voi herra isä:) heh heh

    • <3

      Voi luoja mitä ahdasmielisyyttä!
      serkukset SAA toki mennä naimisiin ja SAA tehdä lapsia.
      Minkäs teet jos rakastut omaan serkkuun? Siinä ei tartte huonosti mennä. itselläni monet suhteet kaatunu ja tällä hetkellä olen ikionnellinen oman serkkuni kanssa, oman sielunkumppanin jota olen etsinyt vuosikaudet, joka onkin koko ajan ollut lähelläni.

      • täh täh hahhaaa

        ei vittuuuu...pientä rahaa, heh, oman serkun kans kimpassa, ei elämä!!!


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      131
      1374
    2. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      103
      889
    3. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      75
      713
    4. 51
      615
    5. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      15
      533
    6. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      40
      484
    7. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      153
      461
    8. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      35
      432
    9. Missä näet kaivattuasi?

      Mitä teet silloin? Tuleeko pakene reaktio? Vai hellä tunne ja ere..
      Ikävä
      26
      399
    10. Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä

      Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;
      Maailman menoa
      175
      394
    Aihe