ostin kawa 750 vn -86:sen.Ei tahdo lähtee käyntiin ja pakoputkessa paukkuu. Kun lätee käyntiin niin kulkee tosi hyvin ja vääntöjä riittää,mut moottorijarrutuksessa pakoputkessa paukkuu tosi lujaa....Onko tää sitä venttiilivikaa,vai saako liikaa polttoainetta.(kaasari vuotaa)
pakoputkessa paukkuu
4
1092
Vastaukset
- 1300cc-T
Useimmiten putkessa paukkuminen moottorijarrutuksessa johtuu ilmavuodosta imupuolella. Tarkasta imusarjan kiinnitykset. Myös väljät kaasuläppien akselit aiheuttavat samaa. Tsekkaa nuo ensin ennenkuin alat venttiilejä tarkastelemaan.
- kavaristi
Kiitti vinkeistä,kävin tos kaverin "pajalla" säätämässä kaasaria. Kävi tosi laihalla (0,2-0,3) säädin co arvot n. 0,8:aan,käynti parani huomattavasti. Toki pauketta kuuluu vieläkin jonkinverran,mutta ehkä se johtuu siitä kun putkissa ei ole mitään sisuskaluja. (ei ole vastapainetta)
- reimantero
onko kellään zzr 1400 pakoputkia. Vaihdossa päikseen Akropovocit..
- ipeman
moi, mun en 500 paukku, kun kalvoluistit jumitti--ne oli vähän öljystä tahmeet-----pelkkä putsaus autto
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu1822683Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2301467Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus841340- 801235
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e401216Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1401106Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin111042Kostan sulle vielä sen älyttömän julkisen nöyryytyksen
Onneksi on lentokentällä kavereita... Kosto tulee olemaan muuten korkojen kanssa.36922Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze116920Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät78830