Demareita risoo Persujen menestys eduskuntavaaleissa. Jussi Halla-aho on sen takia Demareiden riepoteltavana.
Demareidenkin tulisi muistaa, että Halla-ahon ovat kansalaiset valinneet vaaleissa edustajakseen. Demareiden riuhtominen saattaa kääntyä itseään vastaan. Kun moititte Halla-ahoa, moititte kaikkia niitä, jotka häntä äänestivät.
Demareidenkin tulisi muistaa, että Halla-ahon ovat kansalaiset valinneet vaaleissa edustajakseen. Demareiden riuhtominen saattaa kääntyä itseään vastaan. Kun moititte Halla-ahoa, moititte kaikkia niitä, jotka häntä äänestivät.
Vastaukset 9
Vanhimmat
ahoa, rohkea ja älykäs mies on antanut meille vapautemme
puhua o m i s t a , oman maamme asioista,
surkuhupaisaa, että noin tärkeä ihmisoikeus on viety meiltä pitkiksi ajoiksi diktatoorisella pelottelulla!
Sortajia yrittä vieläkin pysytellä niskassamme, mutta tulle vielä aika, jolloin somalaiset ovat saaneet ihmisoikeutensa takaisin täysimääräisinä. Halla-aho on sen ajan airut.
Eniten halveksin omaa kansaansa sortavaa ihmistä, jos nyt sellaista voi tuolla nimityksellä kutsua.
Tragikoomisen juhlallista tekstiä....en edes viitsi sitaatein toistaa hupaisaa tekstiään. Paitsi tämän sormen lipsahduksen...mutta tulee vielä aika jolloin somalaiset jne....Ihan oikeesti luin, että somalilaiset.....
Komiikkaa vaiko tragiikkaa tässä asian yhteydessä, niin....milloin saanevatkaan somalilaiset takaisin ihmisarvonsa....
Halla -ahon arvostelu on heti lopetettava suomessa on sanan vapaus, jokaisella on oikeus sanoa mielipiteensä eikä halla ahon mielipide ole rasismista, vaan oikeudenmukaisuutta.
No mitä se on nyt sanonut?
Ei kuitenkaan ole lehdissä riepoteltu viimepäivinä, ei havaintoa.
sta fiksumpi politikko !
alotus aiheutti kimmokeen lausua mielipide asiasta.
, ei saakkaa turhaan höpistä, puhua tyhmiä ja perättömyyksiä, aikasemmin oli taipumus vääristellä hänen sanomaansa.
täällä jos missä tulee esiin vajaasti ajattelevia, saahan niitä uhojaan ja epäkohtiakin tuulettaa, eri asia onkin mitä niistä voi lukea!
Saahan Halla-ahoakin kehua. Ensinn pitäisi kuitenkin olla taustalla tekoja. joilla sitä meriittiä on syntynyt.
Sanotte häntä älykkääksi viisaaksi ym. Ei H-a ole ainakaan valtiotieteeseen perehtynyt. Olikohan kirkkoslaavi väitöksenkin aiheena? Missään siviilivirassa ei tietääkseni ole kunnostautunut mutta "saarnasi" itsensä raastupaan jo ennen eduskuntavaaleja.
Suomessa on sananvapaus ollut jo kauan, ei se ole H-a:n aikaansaama.
Kirjoittakaa joskus asiaa ja perustelkaa. Nikittömyys kuvaa aina kirjoittajan kyvyttömyyttä seistä sanojensa takana
Onpa mautonta kutsua toisia kirjoittajia kyvyttömiksi ja asiattomiksi.
Jollakin on siihen varaa, vaikka.......
Halla-aho on viisas ja hyvä ihminen,joka uskaltaa myös tuoda epäkohdat esiin!
Ymmärtää mitä holtittomuus,suunnittelemattomuus ja tietämättömyys saa aikaan.
Kyllä hänen puheitaan olisi hyvä kuunnella ja ottaa niistä oppia!