VOLVO F 16 vm. 1988 TELNNOSTAJAN PUMPPU

Sorakuski Sanna

Sattuiskohan kukaan tietämään, mistä kannattas kysellä telinnostajan pumppua tuommoseen antiikin aikaiseen autoon ? Volvoltahan niitä kyllä saa, mutta hinta varmaankin on sen mukainen. Tuntuu olevan käytäntönä, mitä vanahempi auto, sitä kalliimmat osat, ja vanahan auton alakuperäisten varaosien hinnat vain joka vuosi nuosee.
Osikohan pumppu Bochin tekemä ?
Ruottista vois kysellä, mutta enhän mie tiiä, mistä sieltä semmosia yrityksiä löytyy, josta sais antiikkiautoon varaosia.?
Otan ilomielin vinkkejä vastaan !

7

403

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Asko-z

      Kysäseppä Kauppilan autoliike,Jalasjärvi. Laajavarasto

      • sepixs

        Jos kauppilas ei oo niin RM trucks munsala.


      • sepixs
        sepixs kirjoitti:

        Jos kauppilas ei oo niin RM trucks munsala.

        Jos ei löydy niin hommaa fh:n vastaava säiliöineen päivineen koko paska rungon väliin ja sovita paikoilleen.


    • sedfgwedgf

      www.narhi.com joensuussa

    • Multipetteri

      Ja olethan kysynyt volvolta? Joskus noiden orikinaali/tarvikeosien hintaero ei ole järjellä selitettävissä

    • sopii vaik' ei mahdu

      Ja mitä erikoista kyseisessä pumpussa sitten mahtaa olla?
      Jos maksaa mansikoita niin jokin vastaava ei niin paljon mansikoita maksava tilalle.

      • ------------------

        Alkuperäinen pumppu moottoripaketti on Bosch:n tekemä. Eikä siihen oikein kunnolla saa mitään muuta kuin samanlaisen pumpun asennettua. Alkuperäinen on järjettömän kallis mutta kyseistä pumppua saa ns "tarvikkeenakin" ja hinta on alkuperäiseen verrattuna puoli-ilmainen.
        Jos meinaa asentaa muunlaisen pumpun niin joutuu vaihtamaan koko koneikon joka maksaa uutena noin 1300e mutta vaatii jonkin lisäventtiilin (en muista tarkkaan minkä)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, mitä minun pitäisi tehdä

      Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur
      Ikävä
      181
      2336
    2. Miksi teillä meni...

      ...välit poikki kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      183
      1944
    3. Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen

      Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍
      Ikävä
      171
      1784
    4. Sofia Virralla ja Minja Koskelalla ei mitään käsitystä terveyskeskusmaksuista!

      Vasemmistopimut Sofia ja Minja täysin ulkona sote asioista, ei minkäänlaista käsitystä edes mittaluokasta, missä terveys
      Maailman menoa
      117
      1610
    5. Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."

      The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise
      Tv-sarjat
      31
      1555
    6. Nainen näytät mummolta. :D

      Siks sua ei huoli kukaan.
      Ikävä
      113
      1355
    7. Juusolle sataa vihaisia viestejä hoitajilta ja loput nauravat hänelle

      Ei löydy montaakaan, joka kehuisi Juuson toimintaa ministerinä: "Selvä enemmistö Juuson päivitykseen reagoineista on su
      Perussuomalaiset
      171
      1155
    8. Varattais lähihotellista

      🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää
      Ikävä
      166
      1096
    9. Persuehdokas uhkasi tappaa "jätkän" ja ravintolayrittäjän

      Kuuntele tästä kuinka meuhkaa. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4eb3034d-48c5-4f31-b53c-42be3dc9607c
      Perussuomalaiset
      77
      1093
    10. Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!

      En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,
      59
      1045
    Aihe